Na co warto zwrócić uwagę, wybierając toalety turystyczne?

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając toalety turystyczne?

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając toalety turystyczne?

Jeśli wybierasz się w daleką podróż lub pod namiot, koniecznie pamiętaj o toalecie turystycznej. W ten sposób wygodniej załatwisz podstawowe potrzeby fizjologiczne. Toaleta turystyczna cieszy się coraz większą popularnością. Jest funkcjonalna i praktyczna. W przeciwieństwie do wielu toalet publiczny zapewnia wysoki standard.

Jak prawidłowo korzystać z toalety turystycznej?

Zanim zaczniesz z niej korzystać, pamiętaj o odpowiednich płynach do toalet turystycznych. Należy je obowiązkowo wlać do zbiornika na nieczystości i zbiornika na wodę do spłukiwania. Zwykle producent dołącza je od razu do toalet. Jeśli jednak tego nie zrobił, możesz je kupić bez problemu w sklepie turystycznym stacjonarnym lub internetowym. Tego typu preparaty odgrywają bardzo ważną rolę.

Skuteczniej usuwają wszelkie nieczystości ze zbiornika. Dzięki nim toalety turystyczne są świeże i czyste przez długi czas. Na etykiecie znajdziesz informację, jaką ilość produktu musisz wlać do zbiorników. Zwykle na 15 litrów wody przypada około 100 ml płynu. Następnie do zbiornika na nieczystości wlewasz około 3 litry czystej wody. Jeśli chodzi o drugi zbiornik, wypełniasz go w całości wodę.

Jeżeli chcesz spłukać nieczystości, musisz przycisnąć trzykrotnie odpowiedni przycisk. W ten sposób uruchomisz pompę wodną. Pamiętaj też, by kupić specjalny, rozpuszczalny papier toaletowy. Świetnie sprawdzi się w podróży i na urlopie. Tradycyjny papier może zatkać toaletę. Dlatego postaraj się go nie używać.

Jak prawidłowo opróżnić chemiczną?

Cały proces jest bardzo prosty. Wystarczy, że będziesz przestrzegał kilku prostych zasad. Pamiętaj, by regularnie sprawdzać wskaźnik nieczystości. Wtedy będziesz wiedział, kiedy możesz opróżnić toaletę.

Najpierw musisz zamknąć zasuwę blokującą dostęp do dolnego zbiornika. Następnie odpinasz zbiornik znajdujący się na górze. Idziesz do punktu odbioru ścieków. Tutaj możesz dokładnie opróżnić na nieczystości. Robisz to przez specjalną rurę spustową. W trakcie opróżniania toalety trzymaj wciśnięty przycisk odpowietrzający. W ten sposób nie będziesz niepotrzebnie chlapał i rozpryskiwał fekalii. Po opróżnieniu toalety turystycznej przygotuj ją tak, jak opisaliśmy to wcześniej.

Jak przechowywać toaletę poza sezonem?

Po sezonie dokładnie ją opróżnić i wyczyść. Pamiętaj, by przechowywać ją w miejscu, w którym temperatura nigdy nie spada poniżej 0 stopni Celsjusza. Dzięki temu nie zacznie pękać.

Sprawdź, czy przez otwartą zasuwę między zbiornikami a odkręconym wlewem wody, może swobodnie przepływać powietrze. Bardzo dobrze, jeśli jest taka możliwość. Jeśli chcesz wydłużyć żywotność uszczelek, pamiętaj, aby posmarować je profesjonalnym smarem. Nie stosuj natomiast do tego oleju roślinnego lub wazeliny.

Kupując toaletę turystyczną, koniecznie zwróć uwagę na trzy kwestie. Sprawdź, czy jest wyposażona we wskaźnik nieczystości. Taki parametr zwiększa komfort użytkowania. Zobacz też, czy toaletę możesz przyczepić do podłoża. Taki model zapewnia większą stabilność i wygodę. Na koniec zwróć uwagę na wysokość toalety. Wyższy model jest wygodniejszy. Ułatwia wstawanie. W przypadku małych dzieci lepiej sprawdzą się niższe modele.

Jeśli potrzebujesz wsparcia w wyborze toalety turystycznej - skontaktuj się z obsługą sklepu https://sportowybazar.pl.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa