4 pomysły na urlop w ciepłych krajach!

4 pomysły na urlop w ciepłych krajach!

4 pomysły na urlop w ciepłych krajach!

Wycieczki w ciepłe kraje — kiedy najlepiej się na nie wybrać? Wbrew pozorom, nie są to miesiące takie, jak lipiec czy sierpień. Doskonała pora na ciepłe kraje last minute to październik i listopad. Dlaczego warto postawić na urlop w ciepłych krajach zimą? Oto kilka argumentów przemawiających za wypoczynkiem w ostatnich miesiącach roku i najciekawsze pomysły na egzotyczne wyjazdy.

Urlop w ciepłych krajach — kiedy warto się wybrać?

Urlop w ciepłych krajach w listopadzie to znakomita propozycja dla wszystkich osób, którym marzy się wypoczynek w ciszy i spokoju, bez obaw o tłumy turystów na plażach i w restauracjach oraz długie kolejki do najważniejszych atrakcji danej okolicy. Ciepłe kraje w październiku to także gwarancja pięknej, słonecznej pogody, o którą trudno w wielu europejskich państwach. Nie musimy się jednak obawiać o upały rzędu 40 stopni, które mogłyby utrudnić urlop listopad ciepłe kraje. W znaczącej części egzotycznych krajów temperatura wynosi wtedy około 25-30 stopni. W sezonie jesiennym warto rozważyć wyjazd na Malediwy, do Tajlandii czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Urlop w ciepłych krajach zimą jest znakomitą propozycją dla wszystkich tych, których wakacyjny budżet jest mocno ograniczony. Biuro podróży jest nam w stanie zagwarantować wówczas ceny niższe nawet o kilkadziesiąt procent niż w szczycie sezonu.

Gdzie jechać w październiku czy listopadzie? 4 propozycje

Osoby, które chcą odwiedzić ciepłe kraje w październiku czy listopadzie, do wyboru mają dziesiątki destynacji z całego świata. Na którą z nich postawić? Wszystko zależy tutaj od preferowanej formy wypoczynku. Inną ofertę wycieczki w ciepłe kraje wybiorą osoby lubiące wylegiwanie się na plaży, jeszcze inną — miłośnicy trekkingu, nurkowania czy zgłębiania historii danego kraju.

Peru w listopadzie/październiku

Peru to kraj niezwykle zróżnicowany, co sprawia, że nie sposób się tu nudzić. W trakcie urlopu zdobyć można zarówno andyjskie szczyty, jak i wybrać się na wycieczkę do amazońskiego lasu deszczowego. Wakacje w Peru to znakomita okazja do zwiedzenia najpiękniejszych i najbardziej tajemniczych ruin świata, czyli Machu Picchu. Obowiązkowy punkt wakacji w tym kraju to również wizyta w Limie. Tamtejszy zespół urbanistyczny starego miasta znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Inne, godne polecenia atrakcje miejscowości to kościół i klasztor św. Franciszka czy XVI-wieczna katedra.

Boliwia w listopadzie/październiku

Co warto zwiedzić podczas urlopu w Boliwii? Pierwsza godna polecenia atrakcja to La Paz, czyli najwyżej położona na świecie stolica. Dolina, w której zostało wybudowane miasto, zlokalizowana jest na wysokości około 3600-4100 m n.p.m. Kolejny obowiązkowy punkt na planie takiej wycieczki to zwiedzanie Titicaca. To największe jezioro w Ameryce Południowej, a jednocześnie jedno z najwyżej położonych na świecie. Znajdująca się na nim Wyspa Słońca to miejsce, w którym zgodnie z legendą narodził się inkaski bóg słońca Inti. W pobliżu jeziora Titicaca znajduje się miasto Copacabana, w którym zwiedzić można katedrę Matki Boskiej Świecznikowej i wspiąć się na górę Cerro Calvaria.

Argentyna w listopadzie/październiku

Na turystów decydujących się na spędzenie wczasów w Argentynie czekają zarówno piaszczyste plaże, jak i tropikalne puszcze czy malownicze szczyty górskie. W stolicy kraju — Buenos Aires, która to uznawana jest za kolebkę tanga, warto zobaczyć miejsca takie, jak Plaza de Mayo, Casa Rosada czy Teatr Kolumba. Wakacje w Argentynie to także znakomita okazja, by zobaczyć z bliska powstałe około 100 mln lat temu Wodospady Iguazu.

Meksyk w listopadzie/październiku

W tym pięknym kraju turyści liczyć mogą na moc atrakcji. Warte zwiedzenia są między innymi: nadmorska twierdza Tulum, najbardziej kolorowe miasto Meksyku — Guanajuato, azteckie piramidy Teotihuacán oraz kanion Sumidero, który jest jednym z największych obiektów tego typu w Ameryce Północnej.

Urlop w ciepłych krajach zimą to znakomity sposób na ucieczkę od śniegu i mrozu. Warto wybrać się na niego w szczególności w październiku i listopadzie.

źródło zdjęcia: stock.adobe.com

autor: davidionut

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa