Poznaj piękno Polski!

Poznaj piękno Polski!

Poznaj piękno Polski!

Weekend nadchodzi, a nie masz żadnych planów? Chcesz tak naprawdę, w stu procentach odpocząć od pracy? Jeśli chociaż na jedno pytanie udzielona była twierdząca odpowiedź, to warto pomyśleć o zorganizowaniu wycieczki. Najlepiej samochodem na jeden dzień.

Wycieczki w Polsce na jeden dzień - po co?

Wiele osób powie teraz zapewne, że przecież nie ma to zupełnie żadnego sensu - po co jechać gdzieś, włączać auto tylko i wyłącznie na jeden dzień? Otóż wbrew pozorom naprawdę jest to świetna sprawa!

Na początek trzeba stanowczo podkreślić, że nigdy nie odpoczniemy tak dobrze, nawet leżąc cały dzień w łóżku, jak właśnie podczas jakiejś wycieczki. Tu nie ma żadnej magii - tak po prostu działa psychologia. Wyjeżdżając gdzieś - zmieniając, choć minimalnie otoczenie oczywiście nie uciekniemy od problemów, niemniej jednak nabieramy dystansu, odrywamy się od codzienności, doskonale pobudzamy ciekawość... Zalet jest jednak znacznie więcej...

Najważniejsze zalety jednodniowych wyjazdów, poznaj je!

No właśnie jak dokładniej przedstawiają się takie zalety?

1) pobudzona chęć do życia

Często jest tak, że teoretycznie cały weekend odpoczywaliśmy, ale w zasadzie czujemy się non stop śpiący, jacyś zmęczeni, nic nam się nie chce. Wyjeżdżając bardzo szybko, zmieniamy takie nastroje w coś pozytywnego. Przede wszystkim bowiem będziemy się czuć nieporównywalnie lepiej, jeśli zmienimy nasze szare blokowiska na piękne lasy, dworki, ciekawe atrakcje. Adrenalina lekko się podniesie, a wraz z nią od razu chęć do życia i działania.

2) piękna Polska

Odkryjemy także bardzo szybko, że Polska jest pięknym krajem! Brzmi to teraz pewnie dla wielu jak jakiś slogan kiepskiego biura podróży. Niemniej jednak warto poświęcić dzień, aby dotrzeć do różnych miejsc Polski. Szybko zafascynują nas piękne góry, jeziora, rzeki, lasy. Ponadto ...

3) szansa na ciekawe hobby

Takie podróże samochodem po Polsce mogą nas łatwo zaprowadzić do naprawdę wyjątkowych zainteresowań. Dla przykładu warto wsiąść na konia - to piękny polski sport. Na dodatek w Polsce mamy wiele tras konnych. Warto próbować także wszystkich rzeczy, które normalnie nie przyciągnęłyby naszej uwagi - wsiąść na kajaki, do żaglówki, postrzelać z łuku, spróbować sił w szermierce, nurkowaniu, pieszych wycieczkach w góry. Ciekawą opcją będą także artystyczne zajęcia jak malarstwo czy ceramika albo fotografia. W ten sposób możemy naprawdę znaleźć swoje zainteresowania a przy okazji... poznać ciekawych ludzi.

4) zadbaj o zdrowie

Jak akcja samochodem przez Polskę ma nam pomóc w zachowaniu zdrowia? No cóż w końcu przecież gdzieś dojedziemy i wsiądziemy w kajak, do łódki czy nawet zaczniemy spacerować. Być może nie zawsze spalimy tyle kalorii, ile na siłowni, niemniej jednak taki ruch na pewno będzie zdrowszy i przyjemniejszy.

5) rozwój dzieci

Warto dodać, że szczególnie dobrym pomysłem jest wzięcie na takie wycieczki swoich dzieci, chrześniaków itp. Dzięki temu dzieci bardzo szybko rozwijają inteligencję, zaradność, umiejętność radzenia sobie w różnych sytuacjach

6) polepszenie kondycji... samochodu

Choć będzie to zapewne dość dziwnym argumentem, to jednak jest w nim nieco racji. Otóż samochody lepiej funkcjonują, jeśli raz na jakiś czas pojadą w dalszą trasę.

Jak zacząć jeździć?

Wszystko to brzmi super, lecz w zasadzie to, jak mamy zacząć jeździć? Najważniejsze jest, aby wyzbyć się myślenia, że nie warto jeździć, że przecież benzyna kosztuje itp. Pamiętajmy, że podróże to jedyna rzecz na świecie, na którą wydajemy pieniądze, ale stajemy się jeszcze bogatsi.

Teraz przejdźmy do kolejnego problemu - jak wybrać cel podróży takiej wycieczki samochodem po Polsce? Oczywiście można iść na całość i pojechać do jednego z wielu atrakcyjnych miejsc - znanych, położonych w wyjątkowo słynnych miejscach. Wymienić tu można przede wszystkim miejscowości nad Morzem Bałtyckim, Karkonosze, Tatry, Mazury, Trzy Korony z Krościenkiem nad Dunajcem i wiele innych. Warto w tym momencie zaznaczyć, że paradoksalnie naprawdę sporo do zaoferowania ma Śląsk!

Nie zapominajmy jednak o tym, że mniejsze miejscowości i rezerwaty również mogą pięknie się prezentować. Przykładowo co ciekawego, ale mniejszego znajdziemy w granicach jazdy samochodem od Warszawy i położonej blisko Łodzi? Oczywiście zawsze można zwiedzić te dwa miasta - w zależności od tego, w którym z nich przykładowo mieszkamy. Dalej warto zwiedzić park w Arkadii, pałac w Nieborowie, Łowicz, przejechać się koleją wąskotorową, pojechać nad zalew Zegrzyński, do Głowna, do Kampinoskiego lasu, Bolimowskiego parku... Możliwości jest naprawdę wiele!

Szukając najlepszych miejsc na wycieczkę samochodem przez Polskę - warto po prostu wejść w Internet i wystukać okoliczne atrakcje. Nie bójmy się próbować wielu rzeczy - często będzie nam się na początku wydawało, że w takim Łowiczu czy w Żelazowej Woli nic nie ma, a tak naprawdę, gdy będziemy już na miejscu i przespacerujemy się wokół pięknych miejsc, odkryjemy, że dzień naprawdę miło i efektywnie spędziliśmy. ,Podsumowując - jednodniowe wycieczki po Polsce to świetna sprawa!

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa