Bytom: atrakcje, noclegi, co zobaczyć?

Bytom: atrakcje, noclegi, co zobaczyć?

Bytom: atrakcje, noclegi, co zobaczyć?

Bytom to jedno z najstarszych miast historycznego Górnego Śląska. Jest ono dobrze skomunikowane z innymi ościennymi miastami oraz ze stolicą województwa – Katowicami. W Bytomiu warto się zatrzymać, by poczuć śląski klimat i zobaczyć kilka architektonicznych perełek. Atrakcji turystycznych nie brakuje również w pobliskich miastach. Co więc warto zwiedzić w Bytomiu i gdzie zarezerwować noclegi?

Noclegi w Bytomiu – gdzie warto się zatrzymać?

W Bytomiu głównie są hotele i apartamenty na wynajem. Chcąc więc wybrać odpowiedni nocleg, warto kierować się własnymi potrzebami pod względem standardu, lokalizacji, ale i dostępności w danym terminie. Noclegi w Bytomiu warto zarezerwować w hotelu, m.in. w nowoczesnym Seven Hotel, w którym wynająć można zarówno pokoje, jak i luksusowe apartamenty. W obiekcie znajduje się też strefa spa, która obejmuje jacuzzi, saunę fińską oraz masaże. Można w niej odpocząć po całym dniu zwiedzania śląskich zabytków. Co więc warto zobaczyć w Bytomiu?

Rynek w Bytomiu

Będąc w Bytomiu warto zerknąć na rynek. To pozostałość po czasach średniowiecznych, obecnie kształtem przypomina prostokąt. Rynek w Bytomiu to jeden z nielicznych zabytków, który przetrwał pożary i najazd Mongołów. Zobaczyć można na nim rzeźbę śpiącego lwa i fontannę. W 2009 roku rynek ten został zaliczony do cudów architektury na Śląsku.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

W Muzeum Górnośląskim w Bytomiu jest aż 7 działów. Zainteresowani mogą obejrzeć między innymi ekspozycje w dziale archeologii, sztuki, etnografii czy historii. Ze stałych wystaw warto zobaczyć „Z życia ludu śląskiego XIX-XX wieku”, „Przyrodę Górnego Śląska” oraz „Galerię Malarstwa Polskiego”. Muzeum Górnośląskie zwiedzać można od wtorku do niedzieli, a bilety są do nabycia w kasach.

Opera Śląska w Bytomiu

Na szczególną uwagę zasługuje Opera Śląska w Bytomiu. Istnieje ona od 1945 roku, kiedy premierę miała „Halka” Moniuszki. W Operze Śląskiej zrealizowano mnóstwo oper, operetek i baletów. Szacuje się, że do tej pory było ich przeszło 250. Na uwagę zasługuje także sam budynek zbudowany w stylu neoklasycystycznym. Wybierając się na spektakl w Operze Śląskiej, bilet można z wyprzedzeniem kupić na stronie internetowej.

Kościół św. Małgorzaty w Bytomiu

Zabytkiem wartym uwagi jest kościół znajdujący się na wzgórzu św. Małgorzaty. Jest to najstarsza bytomska świątynia chrześcijańska. Zbudowano w stylu romańskim na planie prostokąta. Pierwotny budynek został zniszczony w 1430 roku. Odbudowywano go kilkukrotnie. Obecna wersja powstała w 1881 roku i jest to budynek murowany.

Elektrownia Szombierki

Warty zobaczenia jest zespół zabudowy Elektrociepłowni Szombierki. Powstał on w 1920 roku i jest wpisany do rejestru zabytków nieruchomych w województwie śląskim. Kompleks składa się z kilku budynków: kotłowni, maszynowni, wieży węglowej, wieży wodnej, pompowni, trzech kominów itp. Znajduje się on na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Obecnie na teren elektrowni można wejść z przewodnikiem, jednak wymagane jest wcześniejsze zapisanie się.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa