Królewskie spacery Nordic Walking w Warszawie. Jak się przygotować?

Królewskie spacery Nordic Walking w Warszawie. Jak się przygotować?

Królewskie spacery Nordic Walking w Warszawie. Jak się przygotować?

Nordic Walking, czyli spacer ze specjalnymi kijkami, to forma rekreacji, którą można uprawiać w każdym wieku. W Łazienkach Królewskich od lipca do września odbywają się cykliczne spacery z kijami połączone z poznawaniem historii łazienkowskich ogrodów. Wydarzenie jest całkowicie bezpłatne.

Czym jest nordic walking?

Nordic walking to forma rekreacji, która polega na maszerowaniu ze specjalnymi kijkami. Aktywność jednak różni się od zwykłego chodzenia. Nordic walking angażuje większą ilość mięśni w porównaniu do normalnego marszu, a kije pomagają utrzymać prawidłową postawę i zmniejszają znacznie obciążenie stawów kolanowych, biodrowych i stóp, co jest szczególnie cenione u osób starszych lub z nadwagą, którzy muszą uważać, aby nadmiernie nie nadwyrężać stawów. Chodzenie z kijkami jest również bardzo przyjemne, zwłaszcza gdy można je dodatkowo połączyć ze zwiedzaniem Warszawy. Inne ciekawe wydarzenia kulturalne w Warszawie znajdują się tutaj: https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/wydarzenia.

Królewskie spacery po warszawskich Łazienkach – jak się przygotować?

W Łazienkach Królewskich odbywają się cykliczne spotkania polegające na poszerzaniu wiedzy na temat epoki oświecenia przy jednoczesnym spacerowaniu z kijkami po historycznych ogrodach warszawskich. Wydarzenia prowadzi wykwalifikowana instruktorka nordic walking i jednocześnie prelegent Działu Edukacji Muzealnej. Spotkania będą tematyczne:

1 września 2019 r. – "Style ogrodowe Łazienek Królewskich",

8 września 2019 r. – "Pomniki Łazienek Królewskich",

15 września 2019 r. – "Tajemnice i sekrety Łazienek Królewskich".

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, podobnie jak inne ciekawe wydarzenia w Łazienkach. Wystarczy zabrać ze sobą wygodny strój i buty, najlepiej lekkie sportowe. Dodatkowo można również wziąć butelkę wody mineralnej, a także własne kije do nordic walking. Królewskie spacery do warszawskich ogrodach to wydarzenie całkowicie bezpłatne choć ograniczone liczbą miejsc. O tym, kto weźmie w nich udział, decyduje kolejność przybycia na miejsce, czyli Pomnik Józefa Piłsudskiego tuż przed wejściem do Łazienek Królewskich, gdzie rozpocznie się cały event.

Dlaczego warto spacerować z kijkami?

Spacery z kijkami mają wiele zalet. To bezpieczna forma aktywności fizycznej dla każdego niezależnie od wieku. Kijki delikatnie odciążają stawy, co jest szczególnie ważne w przypadku osób starszych oraz otyłych. Dodatkowo regularne marsze poprawiają pracę układu naczyniowo-sercowego. Co więcej, nordic walking to rewelacyjna forma relaksu, dlatego aktywność zaleca się osobom zestresowanym, ale również uprawiającym siedzący tryb życia.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa