Szklarska Poręba - co robić latem?

Szklarska Poręba - co robić latem?

Szklarska Poręba - co robić latem?

Region Karkonoszy ze względu na swoje unikatowe walory przyrodnicze ściągał na przestrzeni wieków ludzi z całej Europy. Sytuacja nie zmieniła się do dziś, a koronnym przykładem jest niezwykle popularna wśród podróżnych Szklarska Poręba.

Śnieżne Kotły

Będąc w Szklarskiej Porębie nie można zrezygnować z przemierzania górskich szlaków. Jednym z najpopularniejszych szlaków jest ten prowadzący do Śnieżnych Kotłów, czyli karkonoskich cyrków polodowcowych. Majestatyczne zagłębienia otoczone z trzech stron stromymi stokami oraz ryglem skalnym z czwartej strony swoim pięknem zachwycą każdego podróżnego. W drodze na Kotły będziemy też podziwiać piękno wodospadu Kamieńczyk. Co ważne wzdłuż szlaku rozlokowanych zostało kilka schronisk, a trasa na prowadzi przez szeroką i przystępną drogę. Dzięki temu wspinaczka jest bezpieczniejsza zarówno dla dzieci, jak i osób starszych.

Wodospad Szklarki

Dzięki swoim niezwykłym walorom estetycznym i przyrodniczym wodospad Szklarki został doceniony już w XVII w. Bez wątpliwości można go uznać za najpiękniejszy wodospad, jaki można spotkać w Karkonoszach. Szczęśliwie dla podróżnych atrakcja jest łatwo dostępna. Do wodospadu możemy podjechać samochodem a ten pozostawić na nieodległym parkingu. Infrastruktura jest na tyle dobrze rozbudowana, że do atrakcji mają dostęp również osoby niepełnosprawne. Nieopodal parkingu odnajdziemy też miejsce, w którym będziemy mogli zakupić pamiątki. Jeżeli chcielibyśmy dotrzeć do wodospadu w towarzystwie przyrody możemy zrobić to lasem podróżując jednym ze szlaków.

Muzeum mineralogiczne

Chcąc spędzić popołudnie w nieco mniej aktywny sposób powinniśmy odwiedzić Muzeum Mineralogiczne. Usytuowane w Szklarskiej Porębie prywatne muzeum zachwyci nie tylko fascynatów geologi, ale każdą osobę, która ceni sobie estetykę. Różnorodne minerały odznaczają się bogatą paletą żywych barw i kształtów, co nadaje im niepowtarzalnego charakteru. W muzeum odnajdziemy też różnorodne skamieniałości między innymi fascynujących dinozaurów, czy też kambryjskie trylobity. Jeżeli nie jesteśmy w żaden sposób zainteresowani ekspozycją muzeum zawsze warto ją odwiedzić, chociażby ze względu na zabytkową willę, w której się znajduje.

Wyjątkowy nocleg

Dużą atrakcją samą w sobie może być też nocleg. Warto zdecydować się na apartamenty do wynajęcia w Szklarskiej Porębie - Norweska Dolina. To stworzony w harmonii z przyrodą i inspirowany skandynawską architekturą kompleks, w którym odnajdziemy upragnioną przestrzeń spokoju z dala od miejskiego zgiełku. Wybrać możemy pomiędzy siedmioma różnymi budynkami, które spójne są z otaczającą je naturą. Mimo lokalizacji blisko centrum miasta, jest to zaciszne miejsce, które stanie się doskonałą bazą wypadową do pozostałych atrakcji w regionie. Piękna i wygodna willa w Szklarskiej Porębie zagwarantuje nam i naszej rodzinie niezapomniane wakacje.

Skała Chybotek

Podróżując pieszym szlakiem czarnym lub zielonym dotrzemy do naturalnej atrakcji, która sprawi dużą dozę radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Mowa o tajemniczej skale zwanej Chybotkiem. Chociaż może się to wydawać niewiarygodne, to nazwa kamienia nie jest przypadkowa. Skała może być wprawiona w delikatny ruch nawet przez dziecko. Sprawia to, że jest ona jedną z ciekawszych osobliwości, z jakimi możemy spotkać się w obrębie Szklarskiej Poręby. Niezależne od tego, jakie miejsca wybierzemy w mieście i regionie do odwiedzenia możemy mieć pewność, że będą to niezapomniane wakacje.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa