Co zabrać na noc do hotelu?

Co zabrać na noc do hotelu?

Co zabrać na noc do hotelu?

Każdy czasem odwiedza różne hotele. Niezależnie od tego, czy jedzie się na dłuższe wakacje, weekendowy odpoczynek, czy będzie to miejsce noclegu podczas podróży służbowej, warto się dobrze przygotować. Część osób nauczona doświadczeniami rodem z PRL-u wozi ze sobą wielkie walizki, często pełne niepotrzebnych rzeczy. Tymczasem dzisiejsze hotele mają znacznie wyższy standard i w rzeczywistości nie wymagają tego, by wiele ze sobą wozić.

Pakując walizki na wyjazd, każdy zastanawia się, co do niej dorzucić, by na pewno niczego nie zabrakło, aby owocnie spędzić czas. O ile wielość ubrań zależy w dużej mierze od tego, jaki charakter ma wyjazd i jak jest długi, o tyle pozostałe elementy bagażu mogą się zmieniać w zależności od tego, gdzie się zatrzymamy. Najlepiej zadbać o to, by walizek było jak najmniej, a żeby jednocześnie zawierały wszystko, co niezbędne. Na czym się skupić?

Czego nie zabierać do hotelu?

Każdy hotel ma przyznaną odpowiednią ilość gwiazdek. Na tej podstawie można wstępnie zorientować się, jaki standard panuje w pokojach. Chcąc zarezerwować hotel w Gdyni lub innym mieście, warto wcześniej odwiedzić galerię i przeczytać, jak wygląda wyposażenie pokoi. W standardzie są m.in. takie elementy jak ręczniki – duży i mały, najczęściej wymieniane codziennie. Podobnie dzieje się z podstawowymi przyborami toaletowymi, czyli mydłem, żelem pod prysznic i szamponem.

Najczęściej w pokojach hoteli 4-gwiazdkowych i 5-gwiazdkowych są suszarki do włosów, ale i w tych, które gwiazdek mają mniej, takowe można znaleźć. O wszystko to można dopytać podczas rezerwacji, wystarczy krótki telefon, a walizka może stać się dużo lżejsza. Poza tym nie warto wozić ze sobą dużo jedzenia i picia. Najczęściej w hotelach są restauracje podające smaczne jedzenie, a w pokojach mamy do dyspozycji butelki z wodą, kawę i herbatę.

A co zabrać trzeba?

O ile podstawowe kosmetyki są, o tyle, jeśli lubimy konkretną serię produktów, szukamy odżywki i kremów itd., na próżno ich szukać w hotelu. Zatem mimo wszystko kosmetyczka jest obowiązkowa. Tak samo nie można zapomnieć o ładowarce do telefonu lub komputera, jeśli go bierzemy. W wielu hotelach są baseny, zatem do walizki warto dorzucić strój kąpielowy. Jeśli okaże się, że w łazienkach nie ma suszarek do włosów, dobrze zabrać małą suszarkę turystyczną.

Co z ubraniami?

Kluczowe jest tutaj to, dlaczego w ogóle się wyjeżdża. Wybierając się na wyjazd służbowy, potrzeba sporo oficjalnej garderoby, ale zanim zdecydujemy się na konkretne ubrania, najlepiej zorientować się, czy istnieje opcja prasowania. Jeśli planujemy wyjazd turystyczny, podczas którego mamy głównie odpoczywać, ważne jest to, jakiego typu aktywności będą podczas pobytu dominować. Wybrać trzeba takie części garderoby, które będą adekwatne do panującej za oknem pogody. Kiedy planuje się uroczystą kolację w hotelowej restauracji, też trzeba zabrać ze sobą odpowiedni strój. Oprócz tego istotny jest wspomniany wyżej strój kąpielowy i coś, w czym możemy korzystać ze strefy wellness.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa