Gdzie najlepiej wybrać się w egzotyczną podróż?

Gdzie najlepiej wybrać się w egzotyczną podróż?

Gdzie najlepiej wybrać się w egzotyczną podróż?

Europa to piękny kontynent z wieloma możliwościami. Jednak to poza jej obrębem możesz doświadczyć najbardziej ciekawych, fascynujących i tajemniczych rzeczy w swoim życiu. Gdzie warto wybrać się na egzotyczne wakacje? Sprawdź nasze typy!

Dominikana

To państwo a Ameryce Środkowej, na Morzu Karaibskim. Dominikana zajmuje ok. 2/3 powierzchni wyspy Haiti, którą dzieli z państwem o takiej samej nazwie. Dominikana powszechnie nazywana jest Perłą Karaibów – to najstarsze państwo obu Ameryk. Występują tu parki narodowe z bogactwami natury oraz oczywiście rajskie plaże nieporównywalne do żadnych innych.

Malediwy

To państwo wyspiarskie położone na Oceanie Indyjskim, ok. 500 km na południowy zachód od Indii. Dla wielu turystów to właśnie Malediwy są najbardziej prawdziwym odzwierciedleniem raju - bezludne wyspy pełne palm i kokosów, biały, miękki piasek czy szmaragdowa woda, w której można się przejrzeć. To idealne miejsce dla osób ceniących również aktywny wypoczynek, np. poprzez nurkowanie w towarzystwie delfinów.

Mauritius

Kolejne państwo wyspiarskie, tym razem położone w południowo-zachodniej części Oceanu Indyjskiego. Mówi się, że jest mniejszą siostrą Madagaskaru, do którego dzieli go około 900 km. Mauritius jest bardzo zróżnicowany geograficznie. Północna część wyspy to ciąg raf koralowych. Środkowy Mauritius może poszczycić się wysokimi szczytami górskimi i bujnymi lasami deszczowymi. Z kolei w południowo-zachodniej części znajdują się wydmy Parku Narodowego Chamarel.

Seszele

To kraj wyspiarski na Oceanie Indyjskim, ok. 1600 km od wybrzeży Afryki, położony na północny wschód od Madagaskaru. Wedle opinii turystów to wyspa ogromnych żółwi, wielu krabów, dzikich dżungli, lazurowych plaż oraz gorącego słońca przeplatającego się z deszczem. Z ciekawostek: stolica Seszeli, Victoria, jest najmniejszą stolicą na świecie.

Zanzibar

Zanzibar to wyspa leżąca na Oceanie Indyjskim, w Afryce, w całości należąca do Tanzanii. To właśnie tu wydobywa się największą ilość cynamonu oraz gałki muszkatołowej, tu znajduje się bajeczna rafa koralowa, a także tutaj czci się najsłynniejszego człowieka urodzonego na tej wyspie – Freddiego Mercurego.

Wakacje życia zorganizuje dla Ciebie Biuro Podróży Forum w Gliwicach.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa