Lotnisko Modlin - Gdzie Można Zaparkować Auto?

Lotnisko Modlin - Gdzie Można Zaparkować Auto?

Parking przy lotnisku Modlin — Gdzie zaparkować auto?

W ostatnim czasie bardzo dynamicznie rozwija się siatka połączeń z Lotniska Modlin. Swoje operacje lotnicze zaczęły realizować duże biura podróży takie jak TUI, Itaka czy Grecos. Problemy związane z parkowaniem są dość powszechnym zjawiskiem. Znalezienie dobrego miejsca parkingowego szczególnie w okresie wakacji jest szczególnie ważne, gdy wybieramy się w podróż samolotem. Nasz samochód musi bowiem pozostać przez czas jej trwania w bezpiecznym miejscu. W niniejszym tekście przyjrzymy się więc bliżej parkingom przy lotnisku Modlin.

Lokalizacja portu lotniczego Modlin

Modlin jest położony w Nowym Dworze Mazowieckim, 35 km na północny-zachód od zewnętrznej krawędzi śródmieścia Warszawy. Jest to drugi po lotnisku Chopina port lotniczy obsługujący aglomerację warszawską. Obecnie obsługuje samoloty wykonujące krótkie i średnie trasy oraz loty czarterowe.

Gdzie parkować — dobre parkingi

Wybierając się na lotnisko, mamy do dyspozycji co najmniej kilka głównych parkingów. Cenowo są one do siebie dość zbliżone — za dobę przeważnie zapłacimy od 50 do 95 zł. Koszt maleje jednak wraz z wydłużeniem czasu parkowania i za 14-dniowy postój nie powinniśmy zapłacić więcej niż 160 zł. Warto jednak zweryfikować cenniki w rozmowie z obsługą. Do dobrych parkingów położonych w niedalekiej odległości od lotniska należą:

 • Parking Lotnisko Modlin,
 • Solid Parking Modlin,
 • Parking Modlin Pod Wiatrakiem,
 • Green Parking Modlin,
 • Parking Modlin Alcatraz,
 • Parking Lotnisko Modlin P-38,
 • Parking P7 Lotnisko Modlin,
 • Orange Parking.
samochody na parkingu

Wybór parkingu, gdzie pozostawimy swój samochód na czas wyjazdu nie może być przypadkowy. Przed podjęciem decyzji musimy wziąć pod uwagę kilka ważnych punktów, szczególnie jeżeli planujemy wyjazd na dłuższy okres czasu. Wybierając parking przy lotnisku Modlin weź pod uwagę kilka czynników:

 • opinie o parkingu
 • cena postoju
 • bezpieczeństwo - czy parking jest strzeżony, monitorowany i ogrodzony,
 • transfer z parkingu na lotnisko i z lotniska na parking, czy jest bezpłatny (nie ma dopłat) i czy odjazdy są na bieżąco
 • lokalizację – dobry dojazd z drogi głównej, odległość od lotniska,
 • ew. pomoc techniczna w przypadku rozładowania akumulatora.

Opinie w internecie

Przed podjęciem decyzji o tym gdzie zostawić samochód na czas wyjazdu pomocnym może okazać się sprawdzenie i przeczytanie opinii zamieszczanych w internecie. Użytkownicy z pewnością mają wiele do powiedzenia na temat konkretnej firmy, z zamieszczanych ocen i komentarzy będziesz w stanie wywnioskować czy warto rozważać postój w tym miejscu czy lepiej poszukać innego miejsca.

Bezpieczeństwo

Najważniejsze na parkingu jest bezpieczeństwo. Zostawiając swój samochód w danym miejscu, musisz mieć pewność, że nic nieprzewidzianego się z nim nie stanie. Bez względu na to czy decydujesz się na dłuższą czy krótszą podróż, parking przy lotnisku Modlin powinien być ogrodzony, strzeżony, monitorowany i spełniać wszelkie niezbędne normy bezpieczeństwa.

monitoring

Lokalizacja

Najlepiej jeżeli parking zlokalizowany jest w niewielkiej odległości od lotniska, wówczas skraca się czas dojazdu pod terminal a tym samym będziesz mógł czuć się spokojniejszy, że się nie spóźnisz i szybko dotrzesz na miejsce.

Darmowy transfer

Przed wyborem miejsca postoju, sprawdź czy w jego cenie znajduje się transfer pod terminal i spowrotem a także jaką ilością samochodów transferowych dysponuje dana firma. Jeden z parkingów niedaleko lotniska Modlin - Solid Parking, oferuje komfortowy transport z lotniska i na lotnisko. Całość transportu jest całkowicie darmowa i w pełni bezpieczna.

Pomoc techniczna

Jest to niezwykle istotny punkt, nie tylko zimą, kiedy temperatura powietrza jest niska a akumulator może zawieść. Pozostawiając swój samochód na parkingu na dłużej, upewnij się czy firma posiada bezpłatną pomoc techniczną. Dzięki temu usterka, która się pojawi może zostać szybko rozwiązana a Ty nie będziesz musiał martwić się dodatkowymi opłatami. Nawet latem po kilku dniach postoju akumulator może ulec rozładowaniu.

Cena postoju

Musisz wiedzieć, że parkingi zlokalizowane blisko lotniska, są zazwyczaj droższe niż te położone w nieco większej odległości. Cena postoju zazwyczaj podawana jest za godzinę lub na dobę. Rezerwacji terminu możesz dokonać przez internet lub telefonicznie.

Cena postoju najczęściej podawana jest za dany okres np. dzień, tydzień. Ceny postoju na parkingu przy lotnisku Modlin są różne. Zazwyczaj za 7 dni jest to koszt sięgający od 40 do nawet 70 zł za pierwszą dobę. W kolejnych dniach koszt ie wzrasta już proporcjonalnie – z reguły opłata wzrasta o 5-10 zł za kolejny dzień.

Wybierając parking przy lotnisku, musisz wziąć pod uwagę każdy aspekt. Jakość postoju musi odpowiadać cenie. Często zdecydowanie lepiej jest dopłacić kilka złotych więcej by móc cieszyć się w pełni bezpiecznym miejscem parkingowym.

Dodatkowe usługi

Ładowanie akumulatora to nie jedyna dodatkowa usługa jaką oferują parkingi blisko lotniska. Bardzo często w ofercie znaleźć możemy również możliwość wykupienia miejsca VIP, skorzystania z darmowego WC, czy WI-FI oraz możliwość kupienia napojów i przekąsek na parkingu i inne.

Podsumowanie

W okolicy Portu Lotniczego Modlin mamy do dyspozycji dość dużą liczbę parkingów. Różnią się one między sobą nie tylko odległością od samego lotniska, ale też cenami i zakresem oferowanych usług. Poświećmy chwilę na sprawdzenie oferty poszczególnych firm a nie powinno być problemu w znalezieniu odpowiadającego nam miejsca postoju na czas podróży.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa