Rodzinne wakacje we Francji

Rodzinne wakacje we Francji

Rodzinne wakacje we Francji

Francja to ciekawy kraj, który ma wiele atrakcyjnych miejsc do zaoferowania, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. O to co warto zwiedzić we Francji zapytaliśmy Olę, Tomka i Michasia Dudków, autorów bloga www.globtroterek.com, którzy ten kraj znają jak własną kieszeń.

Miasta i miasteczka

Paryż, stolica Francji przyciąga rocznie miliony turystów, którzy zwiedzają Luwr, wjeżdżają na Wieżę Eiffla, spacerują po Polach Elizejskich, podziwiają Paryż z punktów widokowych na Łuku Triumfalnym czy na kopule Bazyliki Sacré-Cœur.  Warto też zobaczyć inne duże miasto Francji - Lyon. Poszczycić się pn może wspaniała Bazyliką Notre-Dame de Fourvière, Katedrą św. Jana Chrzciciela, Place Bellecour, Gallo-Roman Muzeum i Fontanną Bartholdiego - twórcy Statuy Wolności.

Pięknie położone w górach miasto to Grenoble, która posiada jeden z najlepszych punktów widokowych na Alpy. Do górującego nad miastem bastionu, skąd rozpościera się piękny widok na okolicę można wjechać kolejką gondolową.  Montpellier może zaoferować do zwiedzania gotycką katedrę św. Piotra, Notre-Dame, ogród botaniczny z arboretum, łuk triumfalny Porte du Peyrou czy Place de la Comédie.  Marsylia to kolejne miasto, które warto zobaczyć będąc we Francji. Do największych zabytków tego miejsca zalicza się Bazylikę Notre-Dame de la Garde, Palais Longchamp, Katedrze La Major czy też twierdzy Saint-Jean.

Ale nie tylko dużo miasta oferują ciekawe atrakcje. To właśnie mniejsze miejscowości mają ten niesamowity charakter i atmosferę, która przyciąga jak magnes. Warto zaplanować wizytę w alzackim Colmarze, który zauroczy Was piękną drewnianą i kolorową zabudową. Miasteczko jest nazywane małą Wenecją, ponieważ znajdują się w nim kanały wodne, po których można przepłynąć się łodzią.

Inna ciekawa miejscowość to Bayonne, pełna kolorowych domków i pijalni czekolady. To właśnie tu, po raz pierwszy w Europie spróbowano czekolady w płynie, stąd to symbole tego miejsca. Gdy chcecie natknąć się na gwiazdy światowego kina i celebrytów, wybierzcie się na wycieczkę do Cannes albo Saint Tropez.

Morze

Zdecydowanie wybrzeże Morza Śródziemnego to jeden z największych atutów Francji. Zróżnicowana linia brzegowa powoduje, że każdy znajdzie coś dla siebie. Lazurowe Wybrzeże to urocze zatoczki, klify i woda mieniąca się wszelkimi odcieniami błękitu. Im dalej na południe, tym plaże staje stają się bardziej szerokie, piaszczyste, stworzone do rodzinnego wypoczynku. Langwedocja to raj dla fanów błogiego lenistwa, budowania zamków z piasku i ciepłego morza.

Ocean

ocean-min.jpg
Zachodnie wybrzeże Francji oblewają wody oceany Atlantyckiego. I o ile morze robi wrażenie, to jednak potęga oceanu jest spektakularna. Ocean pokazuje swoje nieujarzmione oblicze zwłaszcza w miejscowości Biarritz, które okrzyknięte jest rajem dla surferów. I w istocie tak jest, a wspaniałe widoki są kolejną atrakcją. Warto wybrać się na latarnie morską, z której można podziwiać okolicę z góry. Największe pływy można podziwiać w Bretanii i Normandii. Warto wybrać się do Mont Saint Michele, gdzie odnotowywane są przypływy sięgające kilku metrów. Ocean jest jednak znacznie zimniejszy niż morze i ma o wiele większe fale, dlatego szczególnie trzeba mieć na uwadze dzieci.
bretania-min.jpg

Góry

pireneje-min.jpg

Francja ma to szczęście mieć na swoim terenie najwyższe pasma górskie w Europie - Alpy i Pireneje. Trasy w Pirenejach są świetnie przygotowane pod wędrówki z dziećmi. My szczególnie polecamy wędrówkę do Cirque de Gavarnie czy Lac de Gaube.  Na ternie Francji znajduje się najwyższy szczyt Europy - Mont Blanc. Możecie go podziwiać z wagoników najwyżej położonej kolejki górskiej w Europie, która wjeżdża na Aiguille du Midi. Innym fajnym pomysłem na rodzinną wycieczkę jest wizyta w lodowcu Mer de Glace.

Jeziora

Nie można zapomnieć o francuskich jeziorach, które są również atrakcyjne dla turystów. Jeśli martwicie się, że morze czy ocean będą zbyt niebezpieczne czy za zimne dla Waszych dzieci, warto pomyśleć nad spędzeniem wakacji nad jeziorem. Do najpiękniejszych jezior zalicza się Annecy, a także francuską część jeziora Genewskiego czy też  jezioro Bourget.

Francja to bardzo różnorodny kraj, który ma wiele atrakcji do zaoferowania. Znajdzie się tu zarówno coś dla fanów wędrówek górskich, jak i ceniących wakacje na pięknych plażach. Są miasta pełne zabytków, cudów architektury, muzeów i atrakcji dla najmłodszych. Udanych, francuskich wakacji!

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa