Weekend w Londynie – miejsca, które warto zobaczyć

Weekend w Londynie – miejsca, które warto zobaczyć

Weekend w Londynie – miejsca, które warto zobaczyć

Londyn to miasto tętniące życiem, pełne kolorów i kontrastów. Jest jednym z ważniejszych europejskich centrów kultury, rozrywki i biznesu, a także rajem dla miłośników historii, królewskich rodzin i zakupów. Stolica Wielkiej Brytanii zachwyca też bogactwem zabytków. Jakie atrakcje warto zobaczyć? Poznaj miejsca, które trzeba odwiedzić będąc w Londynie.

Big Ben

Big Ben to jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli brytyjskiego miasta. Jest również wyjątkowo fotogenicznym zegarem. Trudno wyobrazić sobie wycieczkę do Londynu bez uwiecznienia popularnego zabytku. Świetne zdjęcie można zrobić o każdej porze dnia i nocy – po zmroku wieża zegarowa zostaje podświetlona.

Pałac Buckingham

Siedziba Elżbiety II i jej rodziny to miejsce, o którym słyszał chyba każdy. Buckingham Palace jest największym na świecie pałacem królewskim. Odbywają się tu ważne uroczystości państwowe. Barokowy budynek nieodłącznie kojarzy się z Wielką Brytanią, dlatego on również musi znaleźć się na liście obiektów do odwiedzenia podczas weekendowego pobytu w Londynie.

London Eye

Kolejnym charakterystycznym symbolem miasta jest słynny diabelski młyn nazywany też Kołem Milenijnym. Atrakcję otwarto w 1999 roku. Koło ma wysokość 135 metrów, a przejażdżka nim trwa pół godziny, co pozwala na swobodne podziwiania Londynu z innej perspektywy. Bilety na London Eye kosztują od 19 do 26 funtów. Jeżeli potrzebujesz zastrzyku gotówki w trakcie wycieczki do Londynu, świetnym sposobem na zasilenie konta (o ile posiadamy brytyjski rachunek) będą tanie przelewy do UK. Ofertę przekazów można poznać na stronie https://www.easysend.pl/przelewy-do-uk. Przelew do UK kosztuje tam niewiele, a zaoszczędzone pieniądze uda się przeznaczyć na zwiedzanie następnych atrakcji. London Eye można odwiedzić też w ramach biletu łączonego na różne obiekty. Zwiedzanie stolicy UK wymaga odpowiedniego finansowego przygotowania. Zatem jeśli zaskoczą Cię koszty, zdecyduj się na szybkie przelewy do UK – masz szansę poprosić krewnych z kraju o nadanie przekazu albo przesłać przewalutowanie środki przed wyjazdem, by nie musieć nosić przy sobie gotówki.

Tower Bridge

Tower Bridge to najsławniejszy most Londynu. Pojawia się on na wielu pocztówkach. Należy też do najchętniej odwiedzanych zabytków. Obiekt wybudowany w stylu wiktoriańskim w XIX wieku łączy dwa brzegi Tamizy. Jego charakterystycznymi elementami są dwie wierze połączone pomostami. Tower Bridge najlepiej prezentuje się nocą, gdy jego światła odbijają się na powierzchni wody.

Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds

Żeby spotkać się z gwiazdami kina, muzyki i innymi słynnymi postaciami nie trzeba odbywać dziesiątek podróży. Wystarczy udać się do muzeum figur woskowych i zrobić sobie zdjęcie z wybraną sławą, a raczej jej wyjątkowo realistyczną podobizną. Założycielka muzeum swoje pierwsze dzieło stworzyła w wieku 16 lat. W obiekcie stale przybywają nowe, dopracowane figury, wyglądające niemal jak ich ludzkie pierwowzory.

W Londynie jest znacznie więcej atrakcji, lecz te wyżej wymienione to turystyczny niezbędnik. Będąc na weekend w stolicy Wielkiej Brytanii koniecznie trzeba je zobaczyć. Warto w tym celu udać się na przejażdżkę charakterystycznym czerwonym autobusem. Pamiętaj, że jeśli zabraknie Ci pieniędzy na zwiedzanie, świetnym wyborem będzie tani przelew do UK, czyli niezawodny sposób na zasilenie swojego konta.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa