Jakie prawa ma osoba wynajmująca samochód?

Jakie prawa ma osoba wynajmująca samochód?

Jakie prawa ma osoba wynajmująca samochód?

Wypożyczalnie samochodów posiadają w swojej ofercie modele różnych marek oraz klas. Skorzystanie z usługi wynajmu to dobre rozwiązanie dla osób, które nie posiadają własnego auta. W ten sposób można bez problemu wybrać się w podróż prywatną lub służbową, a nawet nawiązać długoterminową współpracę z wypożyczalnią. Swoboda użytkowania wynajętego pojazdu jest do pewnego stopnia ograniczona, jednak klient może korzystać z bogatego zakresu uprawnień.

Najważniejsze prawa najemcy

Wypożyczalnia udostępniająca najemcy pojazd, ma obowiązek dostarczenia mu samochodu w pełni sprawnego. Auto powinno być utrzymane w dobrym stanie technicznym, a także bezpieczne i czyste. Jeżeli pojazd nie odpowiada określonym standardom i występują w nim awarie, zadaniem wypożyczalni jest ich usunięcie. Najemca może też domagać się udostępnienia samochodu zastępczego. Jeżeli natomiast rozpoznana wada nie zostanie zlikwidowana lub nie klientowi nie zostanie zaproponowany inny samochód, istnieje możliwość zażądania obniżenia opłaty do momentu usunięcia awarii lub rozwiązania umowy bez wypowiedzenia.

Prawo użytkowania samochodu

Zgodnie z regulaminami wypożyczalni samochodów, klient ma prawo użytkowania samochodu zgodnie z jego właściwym przeznaczeniem. Najemca może więc używać auta jako środka lokomocji, a także zyskuje dostęp do kompletu dokumentów niezbędnych podczas ewentualnej kontroli ruchu drogowego. Spełnienie wszystkich praw klienta zapewnia wypożyczalnia samochodów Rybnik w której znaleźć można wiele interesujących modeli każdej klasy.

Prawo wyjazdu za granicę

Możliwość wyjechania wypożyczanym samochodem za granicę uzależniana jest indywidualnie przez wypożyczalnię. Niektóre firmy pozwalają na swobodne poruszanie się po krajach członkowskich Unii Europejskiej, podczas gdy inne wyszczególniają jedynie konkretne państwa. Możliwość realizowania podróży międzynarodowych może też być niedopuszczana przez wypożyczalnię. Jeżeli więc najemca ma w planach wyjechanie wypożyczonym autem za granicę, musi to zaznaczyć jeszcze przed podpisaniem umowy.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa