Szczecin - najciekawsze miejsca w mieście i okolicach

Szczecin - najciekawsze miejsca w mieście i okolicach

Szczecin - najciekawsze miejsca w mieście i okolicach

Szczecin, to miasto niezwykle atrakcyjne dla turystów. W jego okolicach znaleźć można zarówno niezwykłe krajobrazy, jak i wspaniałe zabytki. Organizując małą wycieczkę krajoznawczą lub przyrodniczą, warto poznać miejsca w rejonie Szczecina, którym trzeba poświęcić szczególną uwagę.

Wały Chrobrego i Wzgórze Zamkowe

Jedną z największych atrakcji Szczecina są wspaniałe Wały Chrobrego, będące znanym i lubianym punktem widokowym. To także idealne miejsce na spacery rekreacyjne. Wały Chrobrego sięgają długości 500 metrów, a podziwiane z ich perspektywy miasto zapiera dech w piersiach. Zwiedzając atrakcje Szczecina, nie można zapomnieć o terenach Wzgórza Zamkowego, położonego nad Odrą. Mieści się tutaj słynna siedziba rodu Gryfitów, powstała w XIV wieku na miejsce grodu słowiańskiego. Obecnie renesansowy Zamek Książąt Pomorskich to jeden z najchętniej odwiedzanych zabytków, w którym często goszczą także zagraniczni turyści. Amatorzy architektury sakralnej powinni natomiast zwiedzić archikatedralną Bazylikę św. Jakuba. Świątynia ta wzniesiona została na przełomie XIV i XV wieku. Uznawana jest za jedną z największych, a także najpiękniejszych budowli gotyckich w całej Polsce.

Stare Miasto w Szczecinie

Oferujący profesjonalny wynajem samochodów Szczecin jest miastem, po którym najlepiej poruszać się dobrze wyposażonym pojazdem. Dzięki temu, do każdego miejsca można dotrzeć szybko i uniknąć autokarowych tłumów. Cenne zabytki podziwiać można chociażby w Starym Mieście. Na turystów czekają tam liczne perełki architektury dawnej - takie jak gmach Ratusza Staromiejskiego z XV wieku, w którym obecnie mieści się bogate Muzeum Historii Szczecina. Wizyta w tym przybytku to nie tylko okazja do zwiedzenia zabytkowych wnętrz, ale również poznania wciągającej historii miasta. W Starym Mieście pełno jest także zachwycających kamienic, zwracających uwagę detalami i pięknymi elewacjami. Fanom architektury mieszczańskiej polecana jest natomiast Kamienica Loitzów. Budowla ta powstała w pierwszej połowie XVI wieku i należy do najbardziej efektownych obiektów gotyckiej architektury świeckiej.

Atrakcje w okolicach Szczecina

Oferujący tani wynajem samochodów Szczecin to miasto, którego okolice najłatwiej zwiedzić wypożyczonym autem. Na szczególną uwagę zasługuje kompleks leśny Puszcza Bukowa, gdzie znajduje się miejscowość Glinna. Miejsce to należy do najbardziej atrakcyjnych celów wycieczek przyrodniczych. Znajduje się tam wspaniały ogród dendrologiczny, w którym podziwiać można piękne mamutowce. Przyjezdnych zachwycają również inne rośliny, takie jak cyprysy czy jodły. Do przyrodniczych ciekawostek okolic Szczecina należy również Nowe Czarnowo. Znajduje się tam słynny las sosnowy Księżycowy Gaj, który porastają stuletnie drzewa. Odwiedzając te rejony, warto też zajrzeć do miejscowości o nazwie Kołbacz. Znajduje się tam powstałe przed wiekami opactwo cysterskie, należące do najcenniejszych zabytków Pomorza Zachodniego. Miłośników architektury romańskiej można natomiast przyciągnąć Moryń, gdzie znajduje się słynna bazylika.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa