Jakie są zalety hoteli poza centrum miasta?

Jakie są zalety hoteli poza centrum miasta?

Jakie są zalety hoteli poza centrum miasta?

Chcąc mieć wygodny dostęp do najważniejszych atrakcji miasta, często szukamy noclegu w samym jego sercu. Zapominamy jednak, że taki wybór ma również swoje wady, których nie zrekompensuje wyłącznie wygodna lokalizacja. Oto kilka korzyści płynących z pobytu w hotelu oddalonym od centrum dużego ośrodka miejskiego.

Nocne hałasy, tłok, problem ze znalezieniem miejsca parkingowego, a to wszystko za niemałą cenę - takie warunki często towarzyszą noclegom w centrum miasta. Planując wyjazd, trzeba albo się na nie przygotować i następnie cierpliwie znosić niedogodności albo poszukać miejsca w hotelu poza miastem. Jak się okazuje to drugie rozwiązanie przynosi sporo korzyści. Jakie są jego zalety?

Nie tylko centrum miasta...

Centrum miasta nie musi być jedyną wygodną lokalizacją. Wystarczy poszukać hotelu dobrze skomunikowanego z tym rejonem i położonego w pobliżu najważniejszych węzłów komunikacyjnych. Sąsiedztwo portu lotniczego, autostrady czy drogi wojewódzkiej umożliwi łatwy dojazd samochodem lub taksówką do zarezerwowanego obiektu. Stamtąd do zabytkowej części miasta można się dostać środkami transportu miejskiego: autobusem lub tramwajem. Dla planujących wyjazd do stolicy Wielkopolski, dobrym miejscem na nocleg będzie hotel przy autostradzie A2 w Poznaniu. W tej okolicy zlokalizowany jest Grand Royal Hotel, który swoją ofertę kieruje zarówno do gości indywidualnych jak i biznesowych.

Parking przed hotelem

Dla zmotoryzowanych częstym utrapieniem jest znalezienie wolnego parkingu przy hotelu. W ścisłym centrum miasta, gdzie zabudowa jest gęsta, niewiele obiektów zapewnia swoim gościom możliwość zaparkowania. W hotelach poza tym rejonem ten problem znika. Obiekty w takiej lokalizacji są nastawione przede wszystkim na osoby poruszające się samochodami, dlatego w ich ofercie znajduje się zwykle bezpłatny parking. Udającym się do serca Wielkopolski autem, znacznie wygodniej będzie się zatem zatrzymać w hotelu pod Poznaniem.

Z dala od miejskiego życia

W centrum skupia się życie miasta. Tam grupy turystów podążają szlakiem zabytków, tam znajomi spotykają się na kawę, tam wreszcie wszyscy jednoczą się we wspólnej zabawie w klubach lub spędzają czas przy lampce wina. Serce dużego miasta nigdy nie przestaje bić. W ciągu dnia urzeka piękną architekturą, a po zmroku zachęca do relaksu przy muzyce i odrobinie alkoholu. W hotelu w centrum miasta zabytki, bary i kluby są na wyciągnięcie ręki. Ma to jednak i swoją negatywną stronę. Wracający z dyskotek turyści raczej nie dbają o ciszę nocną. Hałas, wrzaski, głośne rozmowy dobiegające z ulicy lub hotelowych korytarzy mogą skutecznie zakłócić sen, a tym samym obniżyć nastrój w ciągu dnia. Obiekty oddalone od centrum miasta są odseparowane od jego nocnego życia, dzięki czemu gwarantują spokój i niezakłócony wypoczynek w nocy.

Atrakcyjna cena

I co najważniejsze, bywają nawet kilkakrotnie tańsze od swoich odpowiedników w centrum miasta, mimo że pod wieloma względami przewyższają je pod względem warunków noclegowych. Lokalizacja w dużym stopniu decyduje jednak o ich atrakcyjności i cenie. Dla przykładu, obiekty w centrum stolicy Wielkopolski, będą kosztowały więcej niż hotele w okolicach Poznania w tym samym standardzie. Może się zatem okazać, że nawet przy konieczności dodatkowego wydatku na paliwo czy bilety komunikacji miejskiej, uda się zaoszczędzić na noclegu i spędzić urlop w bardzo dobrych warunkach.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa