7 Porad, Jak Przygotować Się Do Długiej Podróży Busem

7 Porad, Jak Przygotować Się Do Długiej Podróży Busem

Jak przygotować się do długiej podróży busem za granicę?

Wybierając się w długą podróż autobusem, warto zaopatrzyć się w prowiant i założyć wygodne ubrania. To jednak nie wystarczy, aby jazda, która trwa kilkanaście godzin, minęła szybko i przyjemnie. Jak więc przygotować się do długiej jazdy autokarem i o czym należy pamiętać, planując taki wyjazd? Przeczytaj 7 porad, które ułatwią Ci przygotowanie się do długich podróży, aby te nie kojarzyły się już z niewygodą i długo płynącym czasem!

Długa podróż autokarem - 7 porad, jak ją znieść

Nie wszyscy są fanami jazdy na długich dystansach. W trakcie podróży może doskwierać choroba lokomocyjna, niewygoda lub po prostu nuda. Warto więc umilić sobie wyjazd i odpowiednio przygotować się do długiej jazdy busem, aby podróż nie wiązała się z męką i minęła szybciej. O czym należy pamiętać, planując daleki wyjazd autokarem?

#1 Wybierz sprawdzonego przewoźnika

Przygotowując się do długiej podróży autobusem, przede wszystkim należy pamiętać o wybraniu przewoźnika, który cechuje się dobrymi opiniami, a wnętrze jego pojazdów jest wygodne. Warto również zwrócić uwagę na to, czy wnętrze autobusów jest klimatyzowane - ma to ogromne znaczenie szczególnie podczas podróży latem. Podczas rezerwacji należy także upewnić się, że przewoźnik nie wymaga przesiadania się w innym mieście do kolejnego busa - ograniczy to niepotrzebnego stresu i pozwoli spokojnie przebyć trasę, a nawet się zdrzemnąć w czasie jazdy.

Nie ulega wątpliwości, że najczęstszymi kierunkami, do których udajemy się busami, są kraje nadmorskie, takie jak Chorwacja czy Włochy. Warto jednak dodać, że wiele osób korzysta z usług przewoźników w celu dojazdu do krajów zachodnich (głównie w celach zarobkowych). Poszukując przejazdu, warto zwrócić uwagę na przewoźnika TransBus, który realizuje niemalże codziennie wyjazd busów do Niemiec - zobacz ofertę. Ponadto firma zajmuje się także przewozem osób do Holandii - sprawdź szczegóły oferty.

#2 Zadbaj o wygodę i odpowiednie ubranie

Nie ma sensu zakładać na długą podróż jeansów i odzieży wykonanej ze sztucznych materiałów. Warto ubrać się w wygodny dres i mniej formalne ubrania, które będą przewiewne i polepszą komfort jazdy. Ponadto warto założyć przewiewne obuwie, które nie będzie wpływało na nadmierne pocenie się stóp w czasie jazdy. Jeśli wybierasz się w ważną podróż służbową i potrzebujesz eleganckiej odzieży, możesz przebrać się na ostatnim postoju busa.

Warto również zaopatrzyć się w małą poduszkę i koc, które mogą okazać się niezbędne podczas podróży. Niektórzy decydują się na zabranie ze sobą także opaski na oczy lub zatyczek do uszu, które ułatwiają zasypianie w czasie jazdy, szczególnie w ciągu dnia.

#3 Pamiętaj o bezpieczeństwie

Jak w każdym miejscu publicznym, w autokarze również możesz trafić na złodzieja. Dlatego tak ważne jest, aby cenne przedmioty schować w torbie podręcznej, którą będziesz trzymać zawsze przy sobie. W sklepach można znaleźć nawet poduszki ze specjalnie wszytymi kieszonkami na najważniejsze rzeczy takie jak telefon, portfel, czy gotówka. Pozostałe, mniej ważne rzeczy możesz schować do głównego bagażu, który wyląduje w luku bagażowym lub na półce nad głową.

wnętrze autobusu

#4 Zabierz ze sobą prowiant

Wybierając się w podróż, koniecznie zabierz ze sobą coś do jedzenia. Również zadbaj o dietę przed wyjazdem, nie warto bowiem ryzykować, jedząc rzeczy, które później mogą „ciążyć” na żołądku. Zarówno przed podróżą, jak i pakując się na wyjazd, wybierz lekkostrawne jedzenie i niegazowane napoje, które spakujesz do bagażu podręcznego (jeśli jedziecie większą grupą, każdy powinien wziąć coś dla siebie). Mogą to być kanapki, biały ser i bułka, czy ulubione zdrowe przekąski - w długiej podróży z pewnością poczujecie głód. Do picia w podróży warto zaopatrzyć się w zwykłą wodę niegazowaną.

#5 Weź ze sobą słuchawki lub książkę

Planując wyjazd, należy także zadbać o rozrywkę. O ile nocą podróż upływa przyjemniej i możesz przespać się w czasie jazdy, to w ciągu dnia czas może mijać wolniej. Zabierz ze sobą słuchawki i zadbaj o dostęp do internetu, aby móc pooglądać film lub posłuchać muzyki. Możesz także wziąć ze sobą książkę lub gry podróżne.

#6 Nie zapomnij o apteczce

Przygotowując się do podróży, nie zapomnij o zabraniu ze sobą niezbędnych leków. Najlepiej spakować wszystko do małej apteczki lub kosmetyczki, i schować je do bagażu podręcznego. Zaopatrz się w leki przeciwbólowe, przeciwbiegunkowe i na chorobę lokomocyjną, a także w leki, które zażywasz na co dzień. Warto również zabrać ze sobą kilka plastrów i nożyczki na wypadek niepożądanego zdarzenia.

#7 Korzystaj z czasu postoju

Podczas długiej jazdy autobusem kierowca zobowiązany jest do organizowania krótkich postojów. Warto wykorzystać ten czas na rozprostowanie nóg i skorzystanie z toalety. Możesz także wykonać krótką gimnastykę, która dotleni mózg i zniweluje uczucie zmęczenia podróżą.

Jak przygotować dzieci na długą podróż autokarem?

Podróż autokarem z dzieckiem jest męcząca nie tylko dla samego dziecka, ale także dla rodzica. Dzieci bowiem szybko się nudzą i niecierpliwią, a długa jazda może sprawić, że staną się one markotne i wyczerpane. Poza odpowiednim, bogatym w składniki odżywcze prowiantem, należy także zapewnić dziecku rozrywkę. Mogą to być kolorowanki, podręczne łamigłówki, czy gry dla dwóch osób. Im więcej czasu poświęcisz swojej pociesze na zachęcanie go do zabawy, tym lepiej dla Waszego komfortu podróży. Zaopatrz się także w wodę i ulubione przekąski swojego dziecka. Jadąc nocą, zadbaj o wygodną poduszkę i ciepły koc.

Co spakować do bagażu podręcznego?

Pakując się na wyjazd, zadbaj, aby umieścić w bagażu podręcznym tylko najważniejsze przedmioty. Poza telefonem, portfelem i gotówką, spakuj do torby słuchawki lub książkę oraz niezbędne leki. Warto również dopakować małą kosmetyczkę, w której umieścisz produkty do szybkiej pielęgnacji twarzy i do makijażu. W przypadku kilkunastogodzinnej podróży warto wziąć ze sobą także szczoteczkę do zębów i pastę oraz mały, szybkoschnący ręcznik. Ponadto do bagażu podręcznego spakuj prowiant i cieplejszą (lub lżejszą, zależnie od pogody) odzież na przebranie.

Podsumowanie

Długa podróż busem wymaga odpowiedniego przygotowania się do wyjazdu i rozsądnego spakowania bagażu. Pamiętaj, aby wybrać sprawdzonego i polecanego przewoźnika, którego priorytetem jest wygoda i bezpieczeństwo przewożonych osób. Ponadto ubierz się wygodnie i zadbaj o rozrywkę w czasie jazdy zarówno dla siebie, jak i dla dzieci. Pamiętaj również o zabraniu ze sobą niezbędnych lekarstw i lekkostrawnego jedzenia. Stosując tych kilka podstawowych zasad, zapewnisz sobie miłą i szybką podróż do celu ;).

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa