Wybierasz się na narty? Nie zapomnij o ciepłej czapce i okularach

Wybierasz się na narty? Nie zapomnij o ciepłej czapce i okularach

Wybierasz się na narty? Nie zapomnij o ciepłej czapce i okularach

Szusowanie po dobrze ośnieżonym stoku to jedna z ogromnych przyjemności dla każdego miłośnika sportów zimowych. Wiele osób z ekscytacją czeka na swój zimowy urlop, sprawdzając warunki dla narciarzy na stokach w Polsce i sąsiednich krajach. Jeżeli wypad na narty coraz bliżej, pora pomyśleć o zakupie kilku niezbędnych rzeczy i akcesoriów.

Krem z filtrem

Zimą słońce to wyjątkowo pożądany widok na niebie. W górach bardzo często można uświadczyć go w pełnej krasie. Aby rozkoszowanie się zimowym słońcem nie skończyło się poparzeniem skóry, naprawdę dobrze jest zabezpieczyć się kremem z wysokim filtrem. Pogoda w górach bywa bowiem zwodnicza. Z jednej strony człowiek rozgrzany po nartach rozbiera się często z grubej odzieży i wystawia twarz na słońce, relaksujący się i odpoczywają. Z drugiej strony te idylliczne warunki bardzo często łączą się właśnie z wiatrem, mrozem oraz odbijającymi się od śniegu promieniami słonecznymi. Nie trzeba wiele by skóra stała się podrażniona i zaczerwieniona. Dobry krem z filtrem jest po prostu niezbędny. Najlepiej kupić krem tłusty, który dodatkowo dobrze chroni też przed zimnym wiatrem, który zwykle jest przyczyną dużych podrażnień skóry.

Czapka i okulary narciarskie

W górach zawsze warto dbać o swoją głowę. Trzeba zatem sprawić sobie wygodną ciepłą czapkę, która będzie chroniła podczas zjazdów w dół z dużą szybkością. Oczywiście na głowę obowiązkowo zakłada się też kask - bezpieczeństwo na stoku to jedna z najważniejszych spraw. Trzeba chronić również oczy do czego idealnie nadają się wygodne okulary narciarskie. Producenci markowych okularów dokładają wszelkich starań, by były one nie tylko bezpieczne i dobrze chroniły oczy przed promieniowaniem UV, ale by też wyglądały designersko. Nie da się bowiem ukryć, że stok narciarski to czasami prawdziwa rewia mody. Jednym z elementów wizerunku są zatem modne okulary narciarskie, dzięki którym na stoku można zadać szyku. W tym aspekcie na szczęście względy praktyczne idą w parze ze względami estetycznym.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa