Walizki na każdą porę roku. Pakowanie krok po kroku – od czego zacząć?

Walizki na każdą porę roku. Pakowanie krok po kroku – od czego zacząć?

Walizki na każdą porę roku. Pakowanie krok po kroku – od czego zacząć?

Wybierając się w podróż warto już wcześniej spakować swoją walizkę. Problem mamy wtedy, gdy nie posiadamy jakiejkolwiek. Na szczęście w dzisiejszym poradniku doradzimy Wam, jaka walizka sprawdzi się na każdą porę roku. Znajdziecie również informacje jak się spakować i co zabrać ze sobą? Zatem do rzeczy...

Walizka podróżna jest ważna

Niezależnie, czy podróżujesz często, czy raczej sporadycznie, to walizkę powinieneś posiadać. Owszem są jeszcze torby, ale bądźmy szczerzy, dźwiganie takiej torby do najprzyjemniejszych nie należy, a wygoda to przecież rzecz ważna. Zatem wybierając walizkę podróżną warto wziąć po uwagę rozmiar, ale również tworzywo, z którego została wykona. Walizki materiałowe nie są tutaj dobrym wyborem, bo wiadomo pogoda zmienną jest. Dlatego najlepszym wyborem wydaje się być walizka podróżna kabinowa wykonana z tworzywa ABS. W przeciwieństwie do walizki materiałowej nie przemaka i jest całkowicie wodoodporna. Również znaczenie ma mocny stelaż i konstrukcja. Najlepiej, aby walizka była mobilna, gdyż bojkotowanie kółek nie jest dobrym rozwiązaniem, chyba, że lubimy nosić ciężary. Ale poważnie, kółka zapewniają dużą wygodę. Jednak najlepiej wybrać takie wykonane z kauczuku, których praca po prostu jest cicha. Dzięki wyciąganej, teleskopowej rączce nie tylko prowadzenie jest łatwiejsze, ale i wygodniejsze, gdyż walizkę można bez problemu dopasować do naszego wzrostu. Zaletą walizki podróżnej z ABS jest też niska cena oraz fakt, że utrzymanie jej w czystości jest banalnie proste.

Co trzeba spakować, aby nie żałować

Skoro o wyborze walizki już było, to czas dowiedzieć się, jak się spakować, aby niczego nam nie zabrakło, a partner umiał podnieść walizkę. Pakując się oczywiście musimy posiadać tyle sztuk bielizny i skarpetek, ile dni będzie trwała podróż. Teraz warto wziąć pod uwagę pogodę. Jeżeli wyjazd planujemy zimą to koniecznie poza grubą kurtką należy wziąć jedną w zapasie. Jeżeli jesienią, czy wiosną, to zasada jest taka sama, tyle, że dotyczy ramonesek, czy trenczów. Latem warto zabrać ze sobą jedną sztukę grubszej odzieży. Teraz przejdźmy do butów. Jak wiadomo kobiety je kochają, ale nie oznacza, że muszą wiele par zabrać ze sobą. Wystarczy absolutne minimum, a szpilki nie są dobrym wyborem, bo przecież i tak udając się na wakacje, czy zwiedzając nie będziemy biegać w butach na obcasie. Pozostaje już tylko wzięcie bluzek, koszulek i swetrów i prawie gotowe. Należy jeszcze pamiętać o środkach higienicznych, kosmetykach i medykamentach. Warto zabrać plastry, środki dezynfekujące, czy też tabletki przeciwbólowe oraz probiotyki.

Jak ułożyć rzeczy w walizce?

Wybierając odpowiednią walizkę, pomieszczenie w niej wszystkich rzeczy nie będzie trudne. Duże znaczenie mają pasy zabezpieczające, które chronią rzeczy przed wypadaniem. Na dnie walizki warto ułożyć rzeczy, które się nie gniotą oraz obuwie. Kolejną warstwę powinny stanowić delikatne ubrania. Na wierzchu najlepiej ułożyć sukienki, czy marynarki, najlepiej złożyć je tylko w pół. Pozostaje już tylko ułożenie dodatków. Kosmetyki warto włożyć do kosmetyczki, a najbardziej delikatne rzeczy położyć na sam środek walizki i gotowe.

Logistyka rzecz istotna

Przygotowując się do podróży warto pomyśleć o liście. Jej wykonanie nie zajmie ci wiele czasu, a dzięki niej nie zapomnisz o niczym. Pamiętaj, aby zabukować jeszcze bilet, a na lotnisku być kilka godzin wcześniej. Koniecznie sprawdź, jaką pogodę nadają w miejscu, do którego się wybierasz. Zaplanuj również budżet. Warto poza kartą kredytową mieć ze sobą trochę gotówki, ale nie należy absolutnie jej trzymać w jednym miejscu. Nie można też zapomnieć o zabraniu ze sobą dokumentów.

Warto wcześniej przygotować się do podróży. Absolutnie nie należy pakować się na ostatnią chwilę, gdyż wtedy mamy 100% pewność, że o czymś istotnym zapomnimy. Oczywiście nim wykonamy listę rzeczy, które musimy spakować, to powinniśmy się zastanowić, w co nasze rzeczy spakujemy. Dużą rolę niewątpliwie odgrywa walizka. Powinna być trwała, odporna na uszkodzenia, ale i wygodna. Wybierając walizkę kabinową wykonaną z wysokiej jakości tworzywa ABS mamy pewność, że posłuży ona nam przez wiele lat. Jest też niezawodna niezależnie od pogody.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa