Turysto, ubezpiecz się na wakacje! Dowiedz się więcej na temat polis podróżnych

Turysto, ubezpiecz się na wakacje! Dowiedz się więcej na temat polis podróżnych

Turysto, ubezpiecz się na wakacje! Dowiedz się więcej na temat polis podróżnych

Wakacyjny wyjazd czy zimowy wypad na narty to czas relaksu i beztroski, ale również czas, kiedy jesteś narażony na różnego rodzaju nieprzewidziane sytuacje. Chociaż nikt nie chce myśleć o tym, co złego wydarzyć się może podczas urlopu, zawsze lepiej jest być przygotowanym na każde zdarzenie. Kupując odpowiednie ubezpieczenie podróżne, dbasz nie tylko o swoje zdrowie i komfort, ale przede wszystkim o własne finanse.

Cena ubezpieczenia: od czego zależy?

Częstym błędem, popełnianym przez osoby wybierające ubezpieczenia, jest zwracanie uwagi jedynie na ich cenę. Tymczasem o wiele ważniejszym czynnikiem jest zakres ubezpieczenia — najtańsze polisy mogą obejmować niewielką liczbę zdarzeń, a tym samym okazać się w razie potrzeby całkowicie nieprzydatne. Dlatego jeśli porównujesz ceny, zawsze bierz jednocześnie pod uwagę zakresy konkretnych polis. Pomocne w zestawianiu różnych ofert okazują się porównywarki ubezpieczeń (sprawdź np. ubezpieczenie podróżne w kioskpolis.pl).

Wysokość składki zależy głównie od zakresu i kwoty ubezpieczenia, ale również od innych czynników. Jednym z nich jest cel podróży — poza Europą zapłacisz więcej. Liczy się także ilość dni przebywania poza granicą; ubezpieczyciel może też wziąć pod uwagę Twój wiek oraz to, czy planujesz uprawiać sport.

turystoubezpieczsienawakacjedowiedzsiewiecejnatematpolispodroznych2-min.jpg

Co obejmują tzw. koszty leczenia?

Podczas wyboru ubezpieczenia podróżnego kluczowe jest ubezpieczenie kosztów leczenia. Warto przyjrzeć się dokładnie ich zakresowi, ponieważ może być bardzo różny. Najdroższe opcje oprócz zwrotu kosztów leczenia czy hospitalizacji zapewniają również zwrot kosztów ratownictwa i transportu medycznego, kosztów zabiegów oraz operacji, zakupu leków i specjalistycznych badań.
Ważna jest kwota ubezpieczenia, określająca, jakie maksymalnie koszty zostaną w razie potrzeby pokryte przez ubezpieczyciela. Jeśli wyjeżdżasz do krajów europejskich, bezpiecznym minimum będzie 20-30 000 euro, poza Europą ok. 60 000 euro.

NNW: kiedy możesz liczyć na odszkodowanie?

Kolejnym często wybieranym elementem polisy podróżnej jest NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Gwarantuje ono wypłatę odszkodowania, jeśli np. dojdzie do uszkodzenia ciała czy trwałego uszczerbku na zdrowiu. Zwróć jednak uwagę na wyłączenia odpowiedzialności, które potrafią skutecznie utrudnić otrzymanie odszkodowania. Niektóre firmy ubezpieczeniowe zakładają np., że jeśli noga po złamaniu będzie całkowicie sprawna, nie będzie podstawy, by wypłacić Ci odszkodowanie. Nie zapomnij dokładnie zapoznać się z warunkami polisy!
turystoubezpieczsienawakacjedowiedzsiewiecejnatematpolispodroznych3-min.jpg

OC w życiu prywatnym — dlaczego warto wykupić to ubezpieczenie?

Podczas urlopu liczysz na komfort i relaks, jednak czasem sytuacja może przybrać zupełnie inny obrót. Co się stanie, gdy spowodujesz wypadek bądź uszkodzisz mienie osoby trzeciej? Takie zdarzenie to nie tylko nerwy, ale też poważne zagrożenie dla Twojego portfela. Jeśli wykupisz ubezpieczenie OC, za powstałe szkody zapłaci Twój ubezpieczyciel.

Ubezpieczenie bagażu: czy to dobre rozwiązanie?

Ubezpieczenie bagażu to jedno z droższych ubezpieczeń. Czy warto w nie inwestować? To zależy przede wszystkim od zawartości Twojego bagażu. Jeśli przewozisz cenny sprzęt np. drogi aparat fotograficzny, laptopa czy kamerę, warto rozważyć taką opcje. Jeżeli nie, zastanów się, czy wykupienie polisy na pewno będzie opłacalne.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa