Wakacje w tropikach – zobacz, co powinieneś spakować!

Wakacje w tropikach – zobacz, co powinieneś spakować!

Wakacje w tropikach – zobacz, co powinieneś spakować!

Zielona Kenia? A może Zanzibar z plażami o białym piasku? Już od kilku lat egzotyczne kierunki wakacyjne cieszą się coraz większą popularnością. Pamiętaj jednak, że do takiego wyjazdu należy przygotować się nieco inaczej niż do wakacji w znanym, europejskim kurorcie. Zobacz, na co zwrócić uwagę!

W co się spakować?

Nie ulega wątpliwości, że urlopowicze najczęściej wybierają na wakacyjne wyjazdy walizki na kółkach. Dlaczego? Wpływa na to wiele czynników:

  • są lekkie i pojemne,
  • twardy stelaż z poliwęglanu świetnie chroni zawartość przed zniszczeniem,
  • posiadają kółka i wygodny uchwyt, który pozwala przemieszczać bagaż niemalże bez wysiłku.

Okazuje się jednak, że na czas wakacyjnych wojaży po tropikach lepiej jest spakować się w zwykły turystyczny plecak. Przede wszystkim, dzięki temu zyskasz większy komfort podczas poruszania się po ulicach – nie we wszystkich afrykańskich miastach będziesz mieć do czynienia z równym chodniczkiem, po którym kółka walizki będą mogły sunąć bez przeszkód. Elastyczny materiał pozwoli Ci również upchnąć do bagażu więcej rzeczy – chociażby pamiątek z podróży. Nie należy zapominać też o ostatnim aspekcie którym jest ochrona przed kradzieżą. Turyści z drogimi walizkami zwykle bywają pierwszymi ofiarami kradzieży – ładne opakowanie kusi możliwością drogiego łupu w środku. Podróżujący z plecakami zwykle uważani są za osoby z mniej zasobnym budżetem – dlatego też powinny być bezpieczniejsze.

wakacjewtropikach-zobaczcopowinienesspakowac2-min.jpg

Chroń skórę przed palącym słońcem

Tropikalne plaże o egzotycznym, niecodziennym wyglądzie kuszą plażowiczów, a złociste słońce zachęca do opalania. Uważaj jednak – lejący się z nieba żar jest tutaj znacznie intensywniejszy niż ten, do którego przywykłeś w domu czy na wakacjach w Europie – nietrudno zatem o poparzenie słoneczne. Nawet jeśli Twoim celem jest brązowa opalenizna, a po pierwszym dniu nie widzisz efektów, nie próbuj opalania bez kremu z wysokim filtrem. Wystarczy chwila nieuwagi, a skończysz z palącą, czerwoną, odchodzącą płatami skórą – reszta wakacji upłynie w niezbyt komfortowej atmosferze, nie mówiąc już o tym, jak wyjdziesz na pamiątkowych zdjęciach!
wakacjewtropikach-zobaczcopowinienesspakowac3-min.jpg

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Przed wyjazdem na lotnisko upewnij się, że masz przy sobie: paszport, wizę (jeśli jest wymagana), międzynarodowe prawo jazdy oraz ważną kartę debetową na niespodziewane wydatki na miejscu. Zadbaj też o to by zgłosić swój wyjazd do MSZ i spisać numery do ambasady na miejscu – tak na wszelki wypadek.

W przypadku wakacji w tropikach najczęściej musisz także poddać się wymaganym szczepieniom – przede wszystkim wtedy, gdy udajesz się do Ameryki Południowej czy Afryki. Pamiętaj, aby sprawdzić to nawet pół roku przed wyjazdem, gdyż nie wszystkie uda Ci się załatwić na ostatnią chwilę!

Wyjeżdżając tak daleko, nie zapomnij również o polisie ubezpieczeniowej, która zapewni Ci chociażby dostęp do pomocy medycznej w sytuacji, gdy ulegniesz niespodziewanemu wypadkowi. Sprawdź, jakie ubezpieczenie na wakacje w tropikach wybrać, by móc w pełni cieszyć się wyjazdem!

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa