Lato spędź nad morzem – trójmiejskie plaże

Lato spędź nad morzem – trójmiejskie plaże
Plaże w Trójmieście cieszą się popularnością przez cały rok, a przełom wiosny i lata oraz samo lato jest szczególnie atrakcyjnym okresem, sprzyjającym odkrywaniu natury w mieście. Miejscowości leżą nad samą Zatoką Gdańską, dzięki czemu każde z trzech miast ma dostęp do morza. Ze względu na różnorodne muzea, deptaki i wydarzenia organizowane na plażach, każdy znajdzie tam idealne miejsce dla siebie.

Choć plaże w Trójmieście są położone w stosunkowo niewielkich odległościach od siebie, każda z nich jest inna. Zobacz, na jakie atrakcje możesz liczyć, gdy planujesz nadmorski wypoczynek nad Zatoką Gdańską.

Molo Brzeźno i okolice – duża i czysta plaża

Amatorzy letniego wypoczynku znajdą w Gdańsku kilka strzeżonych kąpielisk:

  • Sobieszewo,
  • Jelitkowo,
  • Stogi,
  • Brzeźno.

Choć za najrozleglejsze i najczystsze miejsce w tej części Trójmiasta uchodzi plaża na Stogach, największą popularnością wśród przyjezdnych cieszy się plaża w okolicy mola w Brzeźnie. Jej główne zalety to łatwy dojazd z każdej dzielnicy Gdańska oraz szereg atrakcji, jakie czekają tam na odwiedzających podczas sezonu letniego.

Niemal 140-metrowe molo jest bezpłatne, otwarte dla odwiedzających przez cały rok. Wokół niego znajdują się liczne stoiska z pamiątkami, bary, boiska i stanowiska z grami, co sprawia, że Brzeźno to doskonałe miejsce na wakacje dla rodzin z dziećmi.

Molo w Sopocie – słynna plaża i miejsce na aktywny wypoczynek

Najdłuższe molo nad Morzem Bałtyckim to jedna z największych atrakcji kurortu i jedno z najchętniej odwiedzanych w sezonie miejsc na plażowanie. Zjeżdżalnie dla najmłodszych, restauracje, bary, gry plażowe – dzięki tym atrakcjom każdy znajdzie tu coś dla siebie. Na miłośników zabaw tanecznych czekają zaś liczne kluby uchodzące za najlepsze w Polsce. Dodatkowo w bezpośredniej odległości od plaży znajduje się:

  • deptak przy ul. Monte Cassino z Krzywym Domkiem,
  • dawna latarnia morska,
  • Państwowa Galeria Sztuki,
  • Muzeum Figur Woskowych.

Hotele Trójmiasto zapewniają pobyt w pokojach z widokiem na morze. Zarezerwuj pokój w jednym z nich, by cieszyć się komfortowym wypoczynkiem na plaży.

Klif Orłowo – dla wielbicieli teatru

Jedna z najbardziej klimatycznych plaż w Trójmieście mieści się przy samej Kępie Redłowskiej, w willowej dzielnicy miasta. W lipcu i w sierpniu otwiera się tu jedyna w Polsce letnia scena teatralna, na której odbywają się spektakle – głównie z repertuaru Teatru Miejskiego w Gdyni – i inne wydarzenia artystyczne. Krótkie i zadbane molo przy plaży jest dostępne całorocznie i oferuje turystom piękne widoki.

Bulwar Nadmorski – najsłynniejsza plaża w Gdyni

Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego znajduje się w samym centrum miasta. Półtorakilometrowy deptak zaczyna się przy plaży miejskiej, obok Teatru Muzycznego, Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni i mariny. Bulwar kończy się przy Polance Redłowskiej – gdzie warto wybrać się na spacer lub urządzić piknik. 200-metrowa miejska plaża to najpopularniejsze miejsce wypoczynkowe w Gdyni. Dodatkowo łatwo dojechać do niej z każdego miejsca w Trójmieście.

Choć na każdej z trójmiejskich plaż słońce świeci tak samo, warto odwiedzić każdą z nich, by poznać ich atrakcje. Sieć AccorHotels pozwoli Ci na niezapomniany pobyt w Trójmieście. Nie czekaj, rezerwuj pokój już dziś!

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa