Jedź na wakacje do Wietnamu!

Jedź na wakacje do Wietnamu!

Jedź na wakacje do Wietnamu!

Każdego roku przychodzi pora, kiedy trzeba zaplanować wakacje. Jeśli znudziły wam się wizyty w europejskich stolicach, tym razem obierzcie kierunek na Azję. W podróżach chodzi w końcu o to, aby poznawać nowe kultury, zaskakujące miejsca i obyczaje oraz wspaniałych ludzi, którzy żyją zupełnie inaczej niż my. Radzimy, abyś swoją azjatycką przygodę rozpoczął z nami od niesamowitego i pełnego niespodzianek Wietnamu.

W Wietnamie znajdziecie wszystko, czego oczekujecie od azjatyckiej przygody – kolonialny klimat Hoi An, wielkomiejską energię Sajgonu, zachwycające formacje skalne Ha Long, zielone tarasy ryżowe Mai Chau oraz tropikalne wyspy. Skomponujcie z nami podróż, która pozwoli wam uciec od rzeczywistości i zgiełku codzienności. Doświadczcie orientalnej natury, która sprawi, że przeżyjecie niezapomniane wakacje, do których chętnie będziecie wracać nie tylko wspomnieniami. Oferujemy rejsy po Delcie Mekongu, odwiedziny w butikowym hotelu w Mui Ne, poznanie najciekawszych zabytków Hue i relaks na rajskich plażach Phu Quoc. Powiedzcie nam czego oczekujecie, a zaoferujemy Wam wakacje idealnie pod Was skrojone. Wiemy, co warto zobaczyć i czego doświadczyć w Wietnamie.

Podróż wybrzeżem Wietnamu i wizyty na Phu Quoc

W tej wersji podróży zobaczysz wszystkie najbardziej charakterystyczne miejsca Wietnamu. Zapraszamy do tętniącego sztuką Hanoi, majestatycznych formacji Zatoki Ha Long, tętniących życiem sajgońskich rynków oraz magicznych uliczek Hai Anu. Wisienką na torcie będzie rajska wyprawa na wyspę Phu Quoc. W Hanoi zanurzymy się w unikalnej atmosferze, jaką tworzą tamtejsze, starożytne pagody, kolonialne kamienice oraz bulwary zatopione w aurze egzotycznej dekadencji. Chętni mogą wybrać się nad jezioro Hoan Kiem, aby poćwiczyć wspólnie z lokalnymi mieszkańcami tai chi. To właśnie w Hanoi będziemy mogli głęboko wniknąć w kulturę Wietnamu i jego bogatą tradycję. Następnie czeka nas rejs po spektakularnej zatoce Ha Long, gdzie udamy się na fotograficzne safari skarbów. Zobaczymy zadziwiające formacje wapienne, odwiedzimy Wyspę Żółwią oraz tajemniczą Ukrytą Zatokę, w której czai się niespodzianka. Kolejnym celem jest Hoi An, czyli jedno z najbardziej uroczych miejsc na ziemi. Spacery małymi, średniowiecznymi uliczkami i podziwianie wspaniałych zabytków urozmaica smak lokalnej kuchni, której nikt się nie oprze. Tutejsze potrawy to prawdziwa kulinarna rozkosz. Panuje tu kameralna, małomiasteczkowa atmosfera oferująca wizyty w galeriach, na ryneczkach czy w restauracyjkach z drinkami i basenami. Z tego swojskiego i przytulnego klimatu przeniesiemy się wprost do ekscytującego i tętniącego życiem Sajgonu. Zobaczymy tu malownicze świątynie, pagody i parki. Dla chcących bliżej poznać klimat wojny z USA dostępne są Muzeum Wojny, podziemny świat Viet Kongu oraz ciasne i wąskie tunele Cu Chi. Po tej wielkomiejskiej przygodzie czeka nas wytchnienie na wyspie Phu Quoc, gdzie idylliczne otoczenie białych plaż, palm kokosowych oraz turkusowych wód pozwoli przy drinku i idealnej pogodzie zapomnieć o codziennych problemach.

Niezwykły Wietnam z tradycyjną Sapą

W tej azjatyckiej przygodzie zamiast w Phu Quoc proponujemy wizytę w malowniczym Sapa. Zaczniemy od Hanoi, gdzie poza wyżej wymienionymi atrakcjami będziemy mogli zjeść kolację w domu uroczej pary wietnamskich emerytów. Następnie wybierzemy się w rejs po zatoce Ha Long, a po kolacji udamy się pociągiem do Sapy. W trakcie kolejnych trzech dni w tym wysoko położonym mieście, będziemy mogli podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na tarasy ryżowe. Sąsiadujące z miastem wioski są zamieszkiwane przez mniejszości etniczne, które chętnie prezentują swoją kulturę i obyczaje. Znajdziemy tu również barwne, wiejskie ryneczki, na których można znaleźć niezwykle drobiazgi i smaki. Pierwszą noc spędzimy w gościnie u pary Wietnamczyków w tradycyjnej wiosce. W ten sposób poznamy fascynującą kulturę, zupełnie inną od europejskiej. W trakcie pobytu zobaczymy również wioski czarnych Hmongów z ich barwnymi strojami i czerwonych Dao, kolorowe rynki Sapy oraz rozległe i przepiękne tarasy ryżowe. Po wszystkim czeka nas wizyta w opisanym już uroczym Hoi An, gdzie pasjonaci historii mogą wybrać się na jednodniową wycieczka do My Son, czyli starożytnych ruin ważnego ośrodka Królestwa Champy. Podróż kończy wizyta w dynamicznym i przebojowym Sajgonie.
planetescape.pl

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa