Odpoczynek i nauka angielskiego w jednym? Idealne wakacje na Cyprze!

Odpoczynek i nauka angielskiego w jednym? Idealne wakacje na Cyprze!

Odpoczynek i nauka angielskiego w jednym? Idealne wakacje na Cyprze!

Czerwiec to ostatni moment na zaplanowanie tegorocznych wakacji. Idealnym rozwiązaniem byłoby połączenie błogiego wypoczynku i lenistwa w egzotycznym miejscu z doskonaleniem umiejętności, które zaprocentują w przyszłości, np. nauką języka angielskiego. Czy istnieje takie miejsce? Dla nas jest to Cypr, o którym napiszemy w dzisiejszym wpisie!

Wyspa jest jednym z popularniejszych, wakacyjnych kierunku. Nie tylko dla Europejczyków, którzy ze względu na bliskość chętnie ją odwiedzają, ale także dla turystów z innych zakątków świata. Malowniczo położony Cypr, otaczają wody Morza Śródziemnego, a bliskość Turcji sprawia, że w każdej chwili możemy wybrać się na jednodniową wycieczkę do kraju Azji Mniejszej. Ponadto, wyspa zachęca do odwiedzenia swoją bogatą historią, którą warto poznać oraz miejscami, które koniecznie trzeba zobaczyć. Jeśli do tego dodamy słoneczną i bezchmurną pogodę, przepyszną kuchnię oraz liczne szkoły językowe, które zachęcają do nauki języka angielskiego to otrzymamy receptę na idealne wakacje!

Czy warto uczyć się języka angielskiego na Cyprze?

Odpowiedź jest oczywista – języka angielskiego warto uczyć się zawsze i wszędzie! Z tą znajomością powinniśmy zaprzyjaźnić się już od najmłodszych lat tak, aby w szkole średniej czy na studiach nie mieć problemu z komunikacją i porozumiewaniem się z rówieśnikami nie tylko na zajęciach, ale także za granicą.

Cypr to dawna kolonia brytyjska. Dlatego język angielski ma tu swoje głębokie korzenie, a mieszkańcy płynnie i sprawnie komunikują się w tym języku. Wybierając wyspę na tegoroczne wakacje mamy pewność, że połączymy wakacyjny wypoczynek z aktywnym zwiedzaniem, pozwalającym odkryć uroki wyspy z nauką lub doszkoleniem naszej znajomości języka angielskiego. Decydując się na wyjazd, na kurs językowy na Cypr zdecydowanie uda nam się połączyć z odpoczynkiem i aktywnym zwiedzaniem, dzięki czemu poznamy fascynujące miejsca na wyspie oraz odkryjemy smaki tutejszej kuchni.

Zanim podejmiemy decyzję o wakacyjnym kursie językowym na Cyprze to warto rozważyć rodzaj kursu. Większość szkół językowych oferuje bardzo szeroki wybór kursów: od standardowych, na którym dziennie mamy cztery godziny lekcyjna, a popołudnie dla kursantów są wolne, przez intensywne, w czasie których zarówno do południa, jak i popołudniu odbywają się zajęcia. Możemy także wybierać spośród kursu przygotowującego do egzaminu, kursu specjalistycznego czy indywidualnego.

Każda szkoła językowa stawia na różnorodność narodowościową. Dzięki temu mamy pewność, że w naszej grupie będą osoby w podobnym wieku, ale z innych krajów, co jeszcze bardziej „zmusi” nas do wysiłku i rozmowy z nimi wyłącznie w języku angielskim. Myśląc o wakacyjnym kursie językowym warto skorzystać z pomocy sprawdzonej i zaufanej firmy, np. Agencji Turystycznej ATAS, która od lat pomaga w wyborze najlepszych programów oraz w załatwieniu formalności przy wyjeździe na zagraniczny kurs językowy. Pomoże załatwić wszystkie, niezbędne formalności, które pozwolą nie tylko na poprawienie znajomości angielskiego, ale także na wypoczynek w jednym z najpiękniejszych zakątków Europy.

Cypr – idealne miejsce na wakacje!

Śródziemnomorski klimat sprawia, że na Cypr panuje 300 słonecznych dni w roku! Dzięki temu mamy gwarancję, że wakacyjny wyjazd na wyspę będzie obfitował w słońce, błękitne niebo i lazurowy kolor ciepłego morza. Ale błogi wypoczynek na plaży to nie wszystko! Na Cyprze jest dużo więcej ciekawych atrakcji, z których warto skorzystać oraz miejsc, które trzeba odwiedzić.

Na południu wyspy warto odwiedzić miasto Limassol. To jedno z najpopularniejszych miejsc, w którym można zobaczyć urokliwe stare miasto z lewantyńskimi, kamiennymi budowlami, położonymi wśród wąskich uliczek. Koniecznie trzeba wybrać się na zamek Kolossi oraz zobaczyć Petra tou Romiou, czyli skałę Afrodyty. Planując zakupy warto zdecydować się na wyroby przetwórstwa z owoców cytrusowych, z których słynie miasto.

Obowiązkowym punktem wycieczek w centralnej części Cypru jest miasto Nikozja, która została podzielona na południową i północną. Tutaj polecamy wybrać się do Muzeum Cypru, gdzie zgromadzone zostały zabytki z okresu epoki neolitu aż do czasów rzymskich. Jeśli starczy nam czasu warto pospacerować murami weneckimi oraz udać się do słynnego meczetu Selimiye Camii.

Pafos to miasto położone w zachodniej części wyspy. To właśnie tu polska misja archeologiczna odkryła przepiękne mozaiki - układane z małych, specjalnie przykrywanych kamyków (tresserów) dekorowały posadzki domów zamożnych ludzi. W okolicy warto odwiedzić także Agios Neofytos, gdzie znajduje się Klasztor św. Neofita.

Do wakacji pozostało już mało czasu, dlatego im szybciej zaplanujemy nasz wakacyjny wyjazd, tym lepiej. Połączenie wypoczynku w śródziemnomorskim klimacie z nauką i doszkalaniem języka angielskiego, w międzynarodowym towarzyskie to zawsze doskonałe połączenie, które na długo zostanie w naszej pamięci.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa