Ciekawe miejsca w Chorwacji

Chorwacja - niewielkie państwo leżące nad Morzem Adriatyckim, graniczącym z 5 państwami: od północy ze Słowenią i Węgrami, od południa z Czarnogórą oraz Bośnia i Hercegowiną, natomiast od jej wschodniej części z Serbią. Od pierwszego lipca 2013 roku, kraj ten stał się 28. członkiem Unii Europejskiej. Na przestrzeni lat, Chorwacja stała się niezwykle popularnym kierunkiem dla turystów z całego świata. Głównie w miesiącach letnich, gdzie na południu kraju słoneczne dni są gwarantowane praktycznie zawsze. W 2013 roku na wakacje do Chorwacji wybrało się ponad 14 milionów osób, to trzy razy więcej niż cała populacja tego kraju. Tyle osób nie ma prawa się mylić!
Jednak Chorwacja to nie tylko gwarancja sprzyjającej pogody, ale także wyjątkowa historia, specyficzna atmosfera oraz pozytywnie nastawieni ludzie. Zachęcamy do zapoznania się z listą miejsc, które warto odwiedzić.
2dubro.jpg

1. Chorwacja: Dubrownik

George Bernard Shaw - Irlandzki dramaturg, zdobywca Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w roku 1925, a także zdobywca Oscara w 1938 roku – co łączy tę postać z chorwackim Dubrownikiem? Pisarz zaraz po swojej wizycie w tym mieście wypowiedział słowa "Jeśli chcesz zobaczyć raj na ziemi, przyjedź do Dubrownika" – i miał całkowitą rację. Poznaj z nami Dubrownik!
3dubro.jpg

2. Lokrum – Wyspa Miłości

Każdy turysta odwiedzający Dubrownik, powinien umieścić na swojej liście „muszę zobaczyć” niewielką wyspę Lokrum. Starożytny klimat oraz tropikalna roślinność potrafi przenieść do innej rzeczywistości. Pamiętaj jednak, żeby nie spędzić tutaj nocy. Według legendy, każdy, kto się odważy nocować na Wyspie Miłości już się nie obudzi

Lokrum – Wyspa Miłości - czytaj więcej.


3.
Złoty Róg - Chorwacja

Jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w Chorwacji, to nie zapomnij umieścić tego miejsca na swojej liście „muszę zobaczyć”. Chorwacki Złoty Róg, to niewątpliwie jedna z najpiękniejszych plaż Adriatyku.

Złoty Róg - Chorwacja - czytaj więcej

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa