Ulica Lombard Street

Ulica Lombard Street

Ulica Lombard Street

Niejeden mistrz kierownicy może mieć problem, z poruszaniem się po niej. Określana mianem najbardziej poskręcanej ulicy na świecie, znajduje się w północnej części San Francisco.

Została zaprojektowana w 1922 roku, przez Carla Henry’ego. Było to motywowane koniecznością zmniejszenia kąta pochylenia jezdni, który wynosił 27%. Uniemożliwiało to poruszanie się niektórych pojazdów. Po wprowadzeniu projektu Carla w życie, nachylenie zmniejszyło się o 11%. Odcinek drogi, który wykonany jest z czerwonej cegły, ma długość 400 metrów. Do użytku został oddany w 1923 roku. Składa się on z 8 ostrych skrętów, wzdłuż których znajduje się 12 bloków mieszkalnych. Samochody na tej trasie mogą poruszać się z prędkością 8 km/h. Obowiązuje na niej ruch jednokierunkowy wschodni. W okresie letnim wprowadzane są zakazy parkowania oraz ruchu w obszarze Lombard Street. Spowodowane jest to ogromną ilością turystów, chcących podziwiać nie tylko ulicę, ale cały ten malowniczy teren otoczony budynkami i porośnięty roślinnością.

Miejsce to jest często eksponowane w kulturze masowej – filmach, serialach, czy grach, między innymi takie pozycje jak - „Magnum Force”, „Detektyw Monk”, oraz „Tony Hawk's Pro Skater”.

2-1lombardstreet.jpg

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa