Gigantyczny różowy królik

Gigantyczny różowy królik

Gigantyczny różowy królik

Takiego królika jeszcze nie widzieliście! Widziany nawet z kosmosu za pomocą zdjęć satelitarnych, ma 60 metrów długości i 6 metrów wysokości. Spotkać go można tylko w jednym miejscu – po włoskiej części Alp, a dokładniej na wzgórzu Colletto Fava.

Pomysłodawcą tego „dzieła” była wiedeńska grupa artystów Gelitin. Jego budowę ukończyli w 18 września 2005 roku - tego właśnie dnia, zostało udostępnione zwiedzającym. Turyści z całego świata mogą nie tylko podziwiać zwierzaka z daleka, ale również wspiąć się na niego, pospacerować i odpocząć na mięciutkim brzuszku. Relaks i zabawa w jednym.

2-1krolikr.jpg
Królik został owinięty miękkim, wodoodpornym materiałem. Jak stwierdzili twórcy był dziany przez dziesiątki babć. Jego wnętrze wypchane jest słomą. Artyści przewidują, że w ciągu 20 lat różowa maskotka zostanie całkowicie usunięta przez pogodę i naturę. Jak wytrzymały okaże się królik dowiemy się już w 2025 roku.


3-1krolikr.jpg

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa