Piano House

Piano House

Piano House

Hotele na drzewie lub ze śmieci. Budynki w kształcie rakietki do ping-ponga lub piłki siatkowej. Czym jeszcze może zaskoczyć ludzki umysł? Dom przypominający fortepian, robi wrażenie?
Chińskie miasto Huainan, gdzie budowany jest kompleks olimpijski, o którym wspominaliśmy wcześniej, już od jakiegoś czasu może poszczycić się mianem oryginalnego miejsca. Wszystko to za sprawą budynku o kształcie fortepianu. Obok niego umiejscowione są ogromne przeszklone skrzypce, a w ich wnętrzu schody, które prowadzą na piętro.
Obiekt ten, zaprojektowany został przez lokalne władze, głównie po to, aby uatrakcyjnić to miasteczko i zachęcić do jego odwiedzania. Nie da się ukryć więc, że głównie pełni rolę atrakcji turystycznej. W rzeczywistości służy jako miejski ratusz, gdzie znajduje się wystawa, przedstawiająca plany i pomysły przyszłego rozwoju tej miejscowości. Niestety, jak na razie otoczenie budynku oprócz drzew nie oferuje niczego ciekawego. Nie zmienia to jednak faktu, że każdy miłośnik muzyki chciałby zobaczyć na żywo to dzieło.
21piano-house.jpg

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa