Zatoka Ha Long

Zatoka Ha Long

Zatoka Ha Long

Jedna z głównych atrakcji turystycznych Wietnamu, z roku na odwiedza ją coraz więcej osób. Zwiedzanie najczęściej odbywa się za pomocą łodzi i kajaków, jednak ich stan pozostawia wiele do życzenia. Zajmuje powierzchnie około 1550 km2, znajduje się na niej około 1960 wysp, w 1994 roku umieszczona na Liście Światowego Dziedzictwa – to w skrócie najważniejsze dane zatoki Ha Long.

Miejsce to owiane jest wieloma legendami. Jedna z nich opowiada o napadzie na Wietnamczyków przez chińskich najeźdźców. Wtedy to, bogowie zesłali rodzinę smoków do obrony kraju. By chronić to miejsce, wypluwały one klejnoty, które przekształciły się w tysiące wysp i wysepek. Stworzyły one swego rodzaju mur obronny, na którym rozbijały się wrogie okręty.

Kolejna z nich głosi, że na dnie zatoki znajduje się ogromny smok, który postanowił spocząć w tym miejscu po wrogim ataku. Liczne wysepki są częścią wystającego ogromnego grzbietu smoka.


Zatoka jest rajem nie tylko dla turystów, ale również dla fanów wspinaczki. Tamtejsze wzniesienia zdobywane są z pokładu statku. Takie przeżycia, jak i samo zwiedzanie stanowią niezapomniane wspomnienia, z pewnością jest to miejsce, do którego warto się wybrać.

2-1-zatoka-halong.jpg

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa