Interaktywne przejścia dla pieszych

Interaktywne przejścia dla pieszych

Interaktywne przejścia dla pieszych

Czekanie na zielone światło dla pieszych potrafi być irytujące. To uczucie potęgowane jest w chwili, gdy na horyzoncie nie widać ani jednego samochodu, a krwista czerwień zabraniająca wejście na pasy bije po oczach. W Niemczech trójka studentów zaproponowała dość nietypowe rozwiązanie tego problemu. Oczekiwanie ma umilić szybka rozgrywka w ... ping-ponga!

Wychodząc na spacer po mieście, musisz się liczyć z tym, że przynajmniej parokrotnie będziesz zmuszony zatrzymać się na światłach. Obejrzysz się w lewo, następnie w prawo, być może uśmiechniesz się do nieznanej osoby, spojrzysz na sygnalizator a tam nadal czerwone światło. Po chwili znudzenia kolor zmieni się na zielony, a Ty w końcu będziesz mógł przejść na drugą strony ulicy.

Trójka studentów z niemieckiego Uniwersytety HAWK postanowiła urozmaicić oczekiwanie na przejściu dla pieszych, a nudę zamienić w dobrą zabawę. Wszystko za sprawą StreetPonga, czyli interaktywnej gry na dotykowych ekranach umieszczonych po obu stronach ulicy. Zasady zabawy są bardzo proste, gdy świeci się czerwone światło, podchodzimy do ekranu, dotykamy go i czekamy na zgłoszenie się gracza po drugiej stronie. Następnie można rywalizować w wirtualnego ping-ponga, ważne jednak by nie zapomnieć przejść przez ulicę gdy sygnalizator zmieni kolor. Prototyp tego urządzenia powstał w 2012 roku, jednak pierwsze urządzenie tego typu po raz pierwszy pojawiło się na ulic w listopadzie 2014 roku w niemieckim Hildesheim. W tym czasie twórcy tego urządzenia postanowili zmienić nazwę na ActiWait i rozbudować go takimi dodatkami jak: miejski przewodnik, system randkowy, czytnik wiadomości, czy inne gry.
Jak sądzicie, czy to rozwiązanie sprawdziłoby się także w naszym kraju?

https://www.youtube.com/watch?v=OMskFU9HmNQ

https://www.youtube.com/watch?v=waoA7al-6Os

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa