Kacześcieżki w Wielkiej Brytanii

Kacześcieżki w Wielkiej Brytanii

Kacześcieżki w Wielkiej Brytanii

Walczyły o swoje prawa od dawna, aż w końcu im się udało przeforsować stosowne regulacje! Na chodnikach kilku brytyjskich miast powstały specjalnie wyznaczone ścieżki dla kaczek, tzw. kacześcieżki. Od teraz mogą się one swobodnie poruszać obok przechodniów i rowerzystów.

Tak, to nie jest żart! W trzech brytyjskich miastach – Londynie, Birmingham i Manchesterze – w ruchliwych częściach miast, powstały specjalne ścieżki przeznaczone dla kaczek. Kacześcieżki powstały dzięki akcji przeprowadzonej przez organizację charytatywna Canal & River Trust, która odpowiada za utrzymanie około 3220 kilometrów ścieżek znajdujących się nad wodami Anglii i Walii. Tymczasowy projekt zrealizowano w ramach kampanii "Dziel przestrzeń, zwolnij tempo" (ang. "Share the space, drop your pace"). Inicjatywa ma zachęcić rowerzystów oraz pieszych poruszających się i tak wąskimi ścieżkami, aby rozważniej podchodzili do otaczającej przyrody i dzielili się nią ze zwierzętami.

2kacze-compressor.jpg
Ścieżki te zostały oddzielone od przestrzeni przeznaczonej dla ludzi białym pasem farby.  Oznaczono je hasztagiem #sharethespace, a ich znakiem rozpoznawczym stała się biała sylwetka tego ptaka. Nie wiadomo jednak, jakie mogą być sankcje wyciągnięte w stosunku do kaczki, która nielegalnie wtargnie na część ścieżki rowerowej.
Przeczytaj także o ścieżce dla ludzi uzależnionych od telefonu.
Źródło zdjęć/photo credit: CityMetric

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa