Japonia: Rollercoaster na ... pedały

Japonia: Rollercoaster na ... pedały

Rollercoaster na ... pedały

Pobyt w parku rozrywki to gwarancja całodniowej udanej zabawy dla całej rodziny. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie – skorzysta z diabelskiego młyna, odwiedzi dom strachów, czy odbędzie przejażdżkę na rollercoasterze. Ta ostatnia atrakcja dostarcza niezapomnianych wrażeń, jednak przeznaczona jest głównie do osób o mocnych nerwach nielękających się zawrotnych prędkości. Dla tych mniej odważnych, Japończycy postanowili stworzyć kolejkę górską na ... pedały.

Jednym z najbardziej znanych parków rozrywki w Japonii jest Tokyo Disneyland. Powstał on w 1983 roku i od tego czasu Japończycy pokochali spędzać czas w wesołym miasteczku. W miarę upływu czasu powstawało ich coraz więcej. Przenieśmy się na chwilę do Okayamy, miasta położonego w południo-zachodniej części wyspy Honsiu. W 1994 roku powstał tam park rozrywki w brazylijskim klimacie Washuzan Highland. Oprócz „zwykłych” atrakcji posiada on dość nietypową kolejkę górską zasilaną siłą ludzkich nóg.


2roller-compressor.jpg
SkyCycle to kolejka górska zbudowana na pagórkowatym terenie, po której jeżdżą wózki swoim kształtem przypominające rowery (na ich przodzie umieszczono nawet kosz do przechowywania rzeczy osobistych). Chociaż brakuje spektakularnych pętli oraz szybkich zjazdów, które stały się nieodłącznym elementem tradycyjnych kolejek górskich, SkyCycle potrafi dostarczyć niezapomnianych wrażeń i emocji. Po szynach znajdujących się około 16 metrów nad ziemią (wysokość równoważna czterokondygnacyjnym budynku), posuwają się otwarte wózki wydające odgłos skrzypienia (zachęcamy do obejrzenia filmu umieszczonego pod artykułem), a korzystający z tej atrakcji przypięci są zwykłym pasem bezpieczeństwa. Plus jest jednak taki, że to prowadzący ustala prędkość wózka siłą swoich nóg.W trakcie przejażdżki można spokojnie podziwiać krajobrazy – jest to doskonały punkt widokowy, aby podziwiać Wielki Most Seto (13-km most przechodzi przez 5 wysepek i łączy ze sobą wyspy Honsiu i Sikoku). Wstęp do parku dla osób dorosłych wynosi 2500 jenów, to około 85 zł.
Źródła zdjęć/photos credits: 1 2
3roller-compressor.jpg

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa