Most Diabła w Kromlau

Most Diabła w Kromlau

Most w Kromlau

To nie jest żadna kraina stworzona w wyobraźni Johna Tolkiena, czy Georgea Martina, ale miejsce, które istnieje naprawdę! Most Diabła wznosi się nad jeziorem Rakotz w miejscowości Kromlau w Niemczech, kilka kilometrów od granicy z Polską.

Z założenia mosty mają umożliwić łatwiejsze poruszanie się z jednego do drugiego punktu. Są jednak i takie, które potrafią przekształcić krajobraz wokół niego i stać się prawdziwym dziełem sztuki. Nie inaczej jest z mostem Rakotz w miejscowości Kromlau, który jest prawdziwą perełką Parku Rododendronów i Azalii. Ale od początku ...

Friedrich Hermann Rotschke roku zainspirowany Parkiem Pucklera w Muskau postanowił w 1844 roku stworzyć swój własny ogród. Od tego czasu jego powierzchnia sukcesywnie się powiększała. Aktualnie zajmuje łączną powierzchnię 81 hektarów, czyniąc go jednym z największych w Saksonii. Tereny porastają głównie różaneczniki, czyniąc spacer prawdziwą ucztą dla oka, szczególnie w maju kiedy kwitną jego główni bohaterowie - rododendrony i azalie.

Most Diabła

Most Diabła
Jednak najciekawszym obiektem tego parku jest wznoszący się nad jeziorem Rakotz most łukowy nazywany przez lokalnych mieszkańców Mostem Diabła (niem. Teufelsbrücke). Zbudowany został blisko 150 lat temu z czeskiego bazaltu i jest ogromną atrakcją dla fotografów, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Ze względu na dokładność z jaką była budowana cała konstrukcja, most jak i jego odbicie łączą się w idealny okrąg niezależnie od punktu obserwacji. Ponieważ jest on dość kruchy, nie ma możliwości, aby po nim przejść, istnieje jednak kilka miejsc, z których można zrobić niezwykle urokliwe zdjęcia.

Warto wiedzieć:

1. Most Diabła znajduje się w odległości 153 km od Berlina.

Źródła: wikipedia 2

Most Diabła

Most Diabła

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa