Wyjątkowy ośrodek treningowy Anglików

Wyjątkowy ośrodek treningowy Anglików

Wyjątkowy ośrodek treningowy Anglików

Jedna z najważniejszych piłkarskich, a nawet sportowych imprez na świecie rozpocznie się już za parę godzin. Oczy wszystkich fanów futbolu skierują się na kraj samby i słonecznych plaż, czyli Brazylii. To tu przez ponad miesiąc piłkarze dumnie będą reprezentować swój kraj. Jedną z ekip jest Anglia, która w tym roku pragnie przełamać złą passę i w końcu pokazać, że to właśnie u nich narodziła się piłka nożna. Oto w jakich warunkach przyjdzie im trenować przed każdym meczem ...
2osrodekan.jpg
„To jedno z najbezpieczniejszych miejsc w całym kraju” – tak właśnie opisywana jest baza treningowa drużyna Roya Hodgsona. Synowie Albionu  będą trenowali przed każdym meczem w jednym z najpilniej strzeżonym ośrodku szkoleniowym bazy wojskowej (CCFEx) w Rio de Janeiro. Znajduje się ono w dzielnicy Urca u podnóża góry Sugar Loaf, a w jego skład wchodzi Stadion Cláudio Coutinho o wymiarach 105x68 m, będący w stanie pomieścić 370 widzów. Baza posiada także siłownie, dwie szatnie o podobnych standardach jak te na Maracanie, a oprócz tego sale gimnastyczne, kryty parking, trzy pomieszczenia do masażu oraz basen. Jako bazę noclegową Anglicy wybrali oddalony o 5.5 km od ich centrum treningowego luksusowy hotel Royal Tulip, który posiada 416 pokoi.Warto zaznaczyć, iż do swoich meczów przed mundialem w Meksyku w 1970 roku, przygotowywała się tutaj ekipa Los Canarinhos z Pele na czele. Rywalizacja zakończyła się zwycięstwem Brazylijczyków. Być może jest to dobry prognostyk dla drużyny Trzech Lwów.
 
Źródła zdjęć: Copa2014
3osrodekan.jpg

Miejsca na świecie

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa