Most Smoka w Wietnamie

Most Smoka w Wietnamie

Wietnamski Most Smoka

Podobno smoki nie istnieją. Nieprawda. Istnieją, a na pewno jeden z nich, a my wiemy gdzie. Nie wierzysz? Sprawdź, chyba Twoje oczy Cie nie oszukają.

Da Nang to miasto nad morzem Południowochińskim w środkowym Wietnamie. Posiada największy port morski w tej części kraju. To właśnie tutaj 29 marca 2013 roku otwarto największy most w kraju. Jednak nie byłoby w nim nic niezwykłego gdyby nie jego kształt.
Most powstał, w celu upamiętnienia 38. rocznicy przejęcia nadmorskich miast przez Wietnam Północny w końcowej fazie Wojny Wietnamskiej. Całe przedsięwzięcie zostało zapoczątkowane w czerwcu 2009 roku i pochłonęło sumę blisko 85 milionów dolarów. Jego zaprojektowaniem zajęła się amerykańska firma Louis Berger Group. Rozciągająca się na 666 metrów długości i 37,5 metra szerokości konstrukcja waży prawie 9000 ton.

Sam smok wzorowany jest na kształt jednego z dynastii Ly, który leci w kierunku Morza Wschodniego. Co ciekawe głowa smoka może strzelać zarówno ogniem, jak i wodą. Nocą jego sylwetka oświetlana jest 2500 LEDowymi żarówkami.

2mostsmoka.jpeg
Ten nowoczesny 6-pasmowy most zapewnia najkrótsze i najszybsze połączenie pomiędzy lotniskiem,a centrum miasta oraz najpopularniejszymi plażami w tym regionie. Z pewnością nie zaszkodzi to turystyce, która przywiedzie tu ludzi z całego świata, aby podziwiać ostatniego smoka na naszej planecie...

Źródło zdjęć: 1
3mostsmoka.jpeg

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa