Najdziwniejszy budynek świata

Najdziwniejszy budynek świata

Najdziwniejszy budynek świata

Dotychczas, to Japończycy udowadniali, że mają głowę pełną dziwnych pomysłów. Wyrósł im jednak spory konkurent w postaci Chin – to właśnie tam znajdziemy jeden z najdziwniejszych budynków hotelowych na świecie...

Ten nietypowy budynek znajduje się w północnej części Chin, a dokładniej w prowincji Hebei w stosunkowo małej miejscowości Langfang. Przedstawia on wizerunek trzech mężczyzn symbolizujących Fu Lu Shou, czyli szczęście, dobrobyt i długowieczność. W ludowych wierzeniach jest to boska trójca reprezentująca trzy właściwości dobrego życia. Posągi tych bogów można znaleźć w prawie każdym domu i sklepie. Obiekt ten został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa, jako największy budynek przedstawiający wizerunek – „Biggest image building”. Wróćmy jednak do samego hotelu i zacznijmy od początku ...

2chinyhotel.jpg
Funkcjonują trzy nazwy dla tego obiektu: Tianzi Hotel, Hotel Emperor (Hotel Imperatora) i Son Of Heaven Hotel (Hotel Syna Niebios). Wzniesiony został w latach 2000-2001 na wysokość 41,6 metrów – łącznie ma 10 kondygnacji. Wejście do hotelu znajduje się przy prawej nodze Shou, natomiast w jego lewej ręce odnaleźć można brzoskwinie, w której mieści się jeden z dwóch unikalnych apartamentów. Drugi – prezydencki – ulokowany został na 9 piętrze. Pozostałe pokoje hotelowe są nieco mniejsze, jednak wyposażone we wszystkie współczesne udogodnienia.
Niestety nie udało nam się dotrzeć do hotelowego cennika, bowiem jego strona internetowa już od dłuższego czasu nie działa. Można się jednak domyślać, iż za przyjemność spania w ciele boga będzie trzeba słono zapłacić.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa