Domy na dachu centrum handlowego

Domy na dachu centrum handlowego

Domy na dachu centrum handlowego

W miastach gęsto zaludnionych ziemia może być nieuchwytnym towarem. W takim miejscu dla wielu osób posiadanie domku z ogródkiem w samym centrum to złudne marzenie. Problem ten jednak próbują rozwiązać Chińczycy. Skoro nie ma miejsca na ziemi, trzeba je znaleźć gdzie indziej, najlepiej na dachu 8-piętrowego centrum handlowego.

Zhuzhou to miasto położone w południowej części Chin i jest drugim pod względem wielkości w prowincji Hunan. Liczący blisko 4 miliony mieszkańców rejon, należy do jednych z kluczowych ośrodków przemysłowych specjalizujących się w hutnictwie, produkcji maszyn, środków chemicznych oraz materiałów budowlanych.
To właśnie tutaj, na szczycie 8-piętrowego centrum handlowego Jiutian International Plaza, wybudowano cztery dwupiętrowe domy usytuowane w rogach obiektu, każdy po 500 m2. Co ciekawe deweloper Zhuzhou Jiutian Real Estate zdecydował, że wille nie będą przeznaczone do zamieszkania. Zostały one wykorzystane do celów komercyjnych – znalazły się w nich biura dla 160 pracowników dewelopera. Z pewnością jest to pierwszy krok walki z cenami nieruchomości – w ciągu ostatnich 5 lat w samym Zhuzhou wzrosły one trzykrotnie.

Inne miasta również próbują ożywić swoje dachy. W zeszłym roku w Pekinie wprowadzono ustawę, która wymaga „zielonych dachów” z żywą roślinnością. Dotyczy ona budynków zbudowanych w przeciągu ostatnich 20 lat, mających maksymalnie 45 metrów i mniej niż 12 pięter
Przestronny widok na miasto, blisko do sklepu i ogródek w samym centrum miasta, kto nie chciałby tutaj zamieszkać?

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa