Złoty Róg - Chorwacja

Złoty Róg - Chorwacja

Złoty Róg

Jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w Chorwacji, to nie zapomnij umieścić tego miejsca na swojej liście „muszę zobaczyć”. Chorwacki Złoty Róg, to niewątpliwie jedna z najpiękniejszych plaż Adriatyku.

Złoty róg, czy też inaczej nazywana Zlatini Rat, to jedna z najbardziej spektakularnych i największych atrakcji turystycznych Chorwacji. Położona jest w jej południowo-wschodniej części na wyspie Brač, nieopodal miejscowości Bol.
Długa na prawie 580 metrów wystaje do morza przypominając rozciągnięty język. Złociste żwirowe podłoże, otoczenie pięknego sosnowego lasu i niezwykle krystalicznie czysta woda sprawiły, że na przestrzeni lat plaża ta stała się jedną z najbardziej ulubionych zarówno przez chorwackich, jak i zagranicznych turystów. Co ciekawe jej kształt zmienia się w zależności od siły i kierunku wiatru.


Miejsce to przyciąga nie tylko zwolenników plażowania, ale i również fascynatów sportów wodnych – surfowania oraz jazdy na nartach wodnych – głównie ze względu na dość silny wiatr. Oprócz tego dodatkowe atrakcje w postaci nurkowania, przejażdżek łodzią bananową, możliwością gry w siatkówkę plażową oraz wiele innych. Osobom, które chciałyby wypoczywać z dala od promieni słonecznych wystarczy parę kroków do lasu – idealny relaks z kojącym dla duszy odgłosem fal.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa