Plaża bez morza - Gulpiyuri Beach

Plaża bez morza - Gulpiyuri Beach

Plaża bez morza - Gulpiyuri Beach

Na tej plaży nie zobaczysz rozległego morza wzdłuż brzegu. Co więcej nie zobaczysz go w ogóle. W zamian wzrok przykuwa uwagę przepiękne otoczenie wzgórz porośniętych przez roślinność. Jedyne takie miejsce na świecie - Playa de Gulpiyuri.

Pośrodku trawiastej łąki, a dokładniej na północno-środkowym wybrzeżu Hiszpanii – Asturia – w pobliżu Llanes znajduje się jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie - Playa de Gulpiyuri. Ma wszystko, co każda plaża mieć powinna – piasek, wodę, a nawet fale. Zabrakło tylko jednego, a mianowicie dostępu do morza. Sama plaża położona jest 100 metrów od Zatoki Biskajskiej i otaczają ją wysokie wzgórza porośnięte roślinnością. Dopływ wody w to miejsce możliwy jest dzięki połączeniu siecią podziemnych jaskiń.

Samo znalezienie tego miejsca jest nie lada wyzwaniem, może się nawet okazać, że zaktualizowana nawigacja w samochodzie nie pomoże i konieczna będzie pomoc miejscowej ludności. Najlepiej jednak zrezygnować z przebywania w tym miejscu w weekendy, plaża jest niewielka – 40 metrów długości – a chętni do plażowania przybywają z całego świata. Niemniej jednak miejsce warte odwiedzenia.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa