Największa zjeżdżalnia na świecie

Największa zjeżdżalnia na świecie

Największa zjeżdżalnia na świecie

Jedno z najbardziej ekstremalnych doświadczeń w życiu na wyciągnięcie ręki. Tych niezapomnianych wrażeń dostarczyć może zjazd ze zjeżdżalni w jednym z brazylijskich parków wodnych – wspomnienia do końca życia gwarantowane. Poziom adrenaliny jest niemierzalny.

Wyjątkowa zjeżdżalnia o nazwie Insano jest częścią parku wodnego ­- Beach Park – znajdującego się w Brazylii, a dokładniej w Fortaleza w stanie Ceará. W Księdze Rekordów Guinnessa można ją znaleźć pod hasłami najwyższa – jej wysokość jest porównywana do 14-piętrowego budynku - i najszybsza – do 100km/h człowiek rozpędza się szybciej niż przecięty samochód - zjeżdżalnia świata. I choć cały park wodny, jak i atrakcja zostały wybudowane w 1989 roku, to do dziś rekord został utrzymany. Cała przygoda zaczyna się 41 metrów nad ziemią, kiedy to wielu może się zastanawiać „zjechać, czy nie zjechać?”. Gdy już ryzyko zostanie podjęte, zaczyna się przygoda życia. Zjazd trwa mniej więcej 4-5 sekund przy prędkości 105 km/h i zwieńczony zostaje zanurkowaniem w basenie. Na koniec pozostają wspomnienia do końca życia.Z powodów bezpieczeństwa wprowadzono określone wytyczne, których należy przestrzegać. I tak ludzie otyli oraz z chorobami serca, kobiety w ciąży oraz dzieci poniżej 140cm wysokości nie mogą korzystać ze zjeżdżalni, natomiast osoby, które zostaną dopuszczone do zjazdu mogą przybrać jedną możliwą pozycję – na plecach.

2insano.jpg

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa