Grecja: Navajo Cove - Niezwykła plaża w zatoce

Grecja: Navajo Cove - Niezwykła plaża w zatoce

Grecja Navajo Cove

Przepiękna zatoka otoczona wysokim klifem, błękitna woda i cudowny piasek – oto najładniejsza pocztówka z Grecji, a dokładniej z Navajo Cove. Kto nie chciałby się tam znaleźć, szczególnie teraz, gdy na zewnątrz panują siarczyste mrozy.

Navajo Cove to najbardziej znana plaża na wyspie Zakynthos. Przez wielu określana mianem perełki greckiego wybrzeża, głównie ze względu na urok tego miejsca, ale i pewną historię, którą ze sobą niesie. W 1980 roku, statek o nazwie Panayiotis próbował przemycić papierosy i alkohol z Turcji do Włoch. Niedaleko wyspy statek został zauważony przez Greckich celników, którzy nakazali jego kapitanowi zatrzymać się. Ten jednak nie posłuchał tego polecenia i postanowił uciekać. Sam pościg nie był jego jedyny problem, gdyż na morzu panowała wówczas gwałtowna burza, która spowolniła statek. W pewnym momencie osiadł on na mieliźnie, skąd prąd przeniósł go na sam środek plaży. Wrak można podziwiać w tym miejscu po dziś dzień. Właśnie dzięki tej historii Navajo Cove zyskało kolejne dwie nazwy Shipwreck (wrak statku) i Smugglers Cove (zatoka przemytników).

2zakynthos.jpeg
Na plaże można się dostać tylko za pomocą łodzi, ponieważ otaczające ją klify uniemożliwiają jakikolwiek inny sposób transportu. Podróż z portu Zante zajmuje około 45 minut. Dodatkowo dostęp ograniczony jest tylko do godzin dziennych.
3zakynthos.jpg

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa