Budynek, przez który przebiega autostrada

Budynek, przez który przebiega autostrada

Budynek, przez który przebiega autostrada

W Japonii zawsze można osiągnąć kompromis. Doskonałym na to dowodem jest 16-piętrowy budynek, przez którego środek przebiega autostrada.

Gate Tower Building, bo o nim mowa, to znajdujący się w Osace biurowiec. Najemcą jego 5. 6. i 7. piętra jest Expressway Hanshin i to właśnie na tym poziomie przejeżdżają samochody. To dość nietypowe rozwiązanie stało się możliwe dzięki umowie zawartej pomiędzy właścicielem gruntu a japońskim rządem. Cała historia sięga wczesnych początków epoki Meiji – japońskiego okresu rozciągającego się od września 1868 do lipca 1912 roku. To właśnie wtedy teren ten był zajęty przez przedsiębiorstwo przetwórstwa drewna i węgla. Z biegiem czasu stan obiektu uległ pogorszeniu. W 1983 roku postanowiono przebudować ten obszar, jednak pozwolenie na budowę nie zostało przyznane z powodu rządowych planów budowy autostrady. Właściciel nie chciał dać za wygraną, co przyczyniło się do 5-letnich negocjacji z korporacją Hanshin Expressway. Wynikiem tych rozmów było obecne rozwiązanie.

Pracownicy wewnątrz budynku w żaden sposób nie odczuwają, że pod lub nad nimi znajduje się autostrada. Hałas i wibracje nie przedostają się do środka dzięki zainstalowaniu specjalnych materiałów izolujących szum. O fakcie obecności autostrady przypomina jedynie winda, która z 4. piętra bez zatrzymywania przejeżdża na 8.

2-1gatetower.jpg

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa