Castel Meur - dom pomiędzy dwiema skałami

Castel Meur - dom pomiędzy dwiema skałami

Castel Meur - dom pomiędzy dwiema skałami

Powyższe zdjęcie to żaden fotomontaż. Ten urokliwy domek, położony pomiędzy dwoma ogromnymi granitowymi głazami, naprawdę istnieje.

Ta niewielka rezydencja znajduje się w Plougrescant – francuskiej mieścinie leżącej w Bretanii. Zbudowana została w 1861 roku, kiedy pozwolenie na budowę nie było wymagane i każdy mógł dać upust swojej fantazji. Potocznie nazywany „dom pomiędzy dwiema skałami”, czy też oficjalnie Castel Meur, powstał w celu ochrony przed silnym wiatrem i burzami. Jego urok i wdzięk został uchwycony w postaci kartek pocztowych. Sława jaką zyskał, do pewnego momentu nie przeszkadzała obecnej właścicielce. Poczyniła ona pewne kroki prawne, gdy grupa azjatyckich turystów postanowiła wspiąć się na dach budynku i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Obecnie czerpanie jakichkolwiek korzyści z Castel Meur jest zabronione.

Początkowo dom był stale zamieszkały. Zmieniało się to jednak na przestrzeni lat. Główny wpływ miały na to warunki panujące zimą. I tak okres ten skracał się tylko do ciepłych miesięcy, a następnie do bardzo sporadycznych wizyt. W pewnym momencie pomyślano nawet, że został on porzucony. Jednak takiego miejsca nie można porzucić.

21castelmeur.jpg

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa