Tęczowa wioska - Taichung, Tajwan

Tęczowa wioska - Taichung, Tajwan

Tęczowa wioska - Taichung, Tajwan

Kiedyś nudna, szara i zaniedbana, a dziś barwi się wszystkimi kolorami świata. Aż trudno uwierzyć, że jest to zasługa tylko jednego człowieka. Pora wybrać się na Tajwan, a dokładniej do Taichung.

Tęczowa wioska położona jest na Tajwanie, a dokładniej w jego środkowo-zachodniej części w mieście Taichung. Została ona założona na przełomie lat 40. i 50., jako tymczasowe miejsce zamieszkania dla nacjonalistycznych żołnierzy. Z biegiem czasu, miejsce to zmieniało się na gorsze, głównie za sprawą zaniedbanych i porzuconych domostw oraz powstałych slumsów. Wszystko zmieniło się jednak za sprawą jednego człowieka - Huang Yung-fu, 86-letniego weterana wojennego. Dzięki jego transformacji, praktycznie każda ulica i ściana pokryta jest malowidłami przedstawiającymi postaci z telewizji, gwiazd, zwierzęta, rośliny oraz wszystko, co wpisuje się do otaczającego krajobrazu.

2-1teczowawioska.jpg
Jego działalność w mieście jest stosunkowo krótka, pierwsze dzieła powstawały dwa lata temu. Swoją przygodę z malarstwem zaczął jednak znacznie wcześniej, gdy był dzieckiem, malował dla własnej przyjemności. Na odkrycie starego talentu musiał długo czekać. Dokonali tego studenci z miejscowego uniwersytetu, którzy zafascynowani jego malowidłami, uwieczniali je w postaci zdjęć i udostępniali w internecie. Rozprzestrzeniły się one w zastraszająco szybkim tempie, czyniąc z tęczowej wioski główną atrakcję turystyczną.

Autorem zdjęć jest Steve Barringer (zosoiv71). Więcej zdjęć dostępnych tutaj.
3-1teczowawioska.jpg

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa