Wioska Smerfów - Juzcar

Wioska Smerfów - Juzcar

Wioska Smerfów - Juzcar

Ważniak, Osiłek, Łasuch – któż z nas nie kojarzy tych małych, niebieskich stworzeń? Chyba każdy. Żyją one w wiosce położonej gdzieś w Europie. Ta wioska istnieje naprawdę!

Juzcar to miasto położone w Andaluzji, w południowej części Hiszpanii. W tym regionie nazywanym “pueblo blanco”, prawie wszystkie wioski pomalowane są jasną bielą. Od wiosny Juzcar stanowi wyjątek – miasteczko to zostało wybrane przez Sony Pictures do promocji filmu „Smerfy 3D”. Na terenie zamieszkałym przez 250 osób, każdy budynek – domy, przedsiębiorstwa, a nawet zabytkowy kościół - został pokryty niebieskim kolorem. Aby tego dokonać, zatrudniono 12 bezrobotnych mieszkańców uzbrojonych w 4200 litrów farby.

Chociaż firma Sony obiecała powrót do poprzednich barw miasteczka, jego mieszkańcy poważnie zastanawiają się nad pozostaniem przy niebieskim kolorze. Główny wpływ na te decyzje mają turyści, którzy tłumnie przybywają podziwiać wioskę Smerfów. Sam burmistrz Juzcar David Fernandez Tirado otrzymał pseudonim „Papy Smerfa”.
Zachęcamy do obejrzenia fotografii, które pozwalają choć na chwilę, przenieść się do bajkowego świata.

2smerfy.jpg
3smerfy.jpg

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa