Money trees - pieniądze na drzewach

Money trees - pieniądze na drzewach

Money trees - pieniądze na drzewach

Mawiają, że pieniądze nie rosną na drzewach. Prawda. Jednak w Anglii można znaleźć drzewa, na których się znajdują. Niemożliwe? Możliwe!

Tajemnicze drzewa można znaleźć w całej Anglii, od Yorkshire aż do Bolton Abbey – większość tych drzew ulokowanych jest w Cumbria i Portmeirion. Do końca nie wiadomo skąd wzięła się tradycja wbijania monet w korę drzewa. Niektórzy uważają, że przynosi to szczęście i zdrowie, inni natomiast, iż ilość wbitych monet przez jedną osobę, szacuje liczbę jej potomstwa w przyszłości. Praktyka nieco dziwna, jednak stosowana aż do dziś.
Według BBC tradycja ta została zapoczątkowana w 1700 roku w Szkocji. Mieszkańcy tego kraju wierzyli, że umieszczenie monety w drzewie, pomoże im w pozbyciu się niechcianej choroby. Skoro wbicie monety uzdrawiało, tak w dalszej części wierzenia, osobę, która ją wyciągnęła, dopadały kłopoty ze zdrowiem.
Niewątpliwie piękny i ciekawy zwyczaj. Ciekawe czy dziś również spełnia życzenia ...

Więcej dostępnych fotografii na grupie Flickr
21moneytree.jpg

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa