Diabelski basen – Victoria Falls

Diabelski basen – Victoria Falls

Diabelski basen – Victoria Falls

Jeżeli szukasz unikalnego miejsca, w którym można popływać wraz z drobną nutką adrenaliny, mamy dla Ciebie idealną propozycję. Co powiesz na kąpiel w lagunie otoczonej skałami, znajdującej się na skraju jednego z największych wodospadów na świecie Victoria Falls?

Znajduje się on w południowej Afryce, dokładniej na terytorium dwóch państw - Zambii i Zimbabwe – na rzece Zambezi. Kąpiel nad 108 metrową przepaścią, możliwa jest dzięki naturalnie wytworzonej skalnej zaporze. W okresie od września do grudnia, z powodu niskiego poziomu wody, można podpłynąć do krawędzi wodospadu, wychylić się i ujrzeć spadające strugi wody w dół. Właśnie wtedy, basen zyskuje miano bezpiecznego. Trzeba jednak nie lada odwagi, aby się w nim zanurzyć.


Sam wodospad nazywany jest przez miejscowych Mosi-oa-Tunya, czyli „dym, który grzmi”. Liczy 108 metrów wysokości oraz 1708 metrów szerokości. Co ciekawe, został odkryty dopiero w 1855 roku przez szkockiego misjonarza odkrywcę Davida Livingstone. To właśnie on nadał nazwę Vicoria Falls, na cześć swojej królowej. Niezwykle magiczne miejsce i niesamowite przeżycia, polecamy każdemu.
Zachęcamy do obejrzenia galerii oraz filmów zamieszczonej poniżej. Zaznaczamy, że nie są one wynikiem użycia Photoshopa.

2-victoria.jpg

Miejsca na świecie

3-2-victoria.jpg

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa