Seljalandsfoss – raj dla oka

Seljalandsfoss – raj dla oka

Seljalandsfoss – raj dla oka

Podobnie jak inne islandzkie nazwy, również i ta potrafi połamać język. Próby jej wymówienia mogą zakończyć się fiaskiem. Seljalandsfo, czyli przepiękny wodospad – zobaczmy, jak się prezentuje na zdjęciach.

Seljalandsfo znajduje się na południowym wybrzeżu tego kraju, pomiędzy Seljalandsmúli i Hamragarðar. Chociaż w Islandii można znaleźć wiele wodospadów, ten za sprawą malowniczego otoczenia, jest najsławniejszy. Sam strumień spada z 62 metrów od krawędzi urwiska. Ten pomnik przyrody otoczony jest skałami, pokrytymi zielonym mchem.

Sam dojazd w to miejsce nie stanowi problemu. Nieopodal znajduje się parking, gdzie można pozostawić samochód. Przed przyjazdem warto zaopatrzyć się w zestaw piknikowy, bowiem podróżujący mają do swojej dyspozycji drewniane ławki i stoły. Zachęcamy do obejrzenia malowniczych zdjęć tego obszaru.

1wodospadisl.jpg

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa