Przystanki w kształcie owoców

Przystanki w kształcie owoców

Przystanki w kształcie owoców

Nie wszystkie przystanki autobusowe muszą być takie same. Idealnym przykładem są postawione w japońskim mieście Konagai owocowe przystanki. Być może kiedyś i takie powstaną w Polsce. Jak na razie musimy uzbroić się w cierpliwość.

Wróćmy jednak na chwilę do Japonii. Autobus pokonuje tam soczystą trasę, na której napotyka przystanki w kształcie truskawki, mandarynki, arbuza, melona czy pomidora. W sumie powstało ich 16. Jak narodził się ten projekt? Inspiracją dla twórców była opowieść o Kopciuszku, gdzie wóz zamienił się w dynię - niestety w Japonii nie zatrzymuje się dynia, a zwykły autobus. A szkoda, ponieważ byłoby to dopełnieniem tego ciekawego pomysłu. Zostały one zbudowane na wystawę Travel Expo w 1990 roku. Mają stanowić atrakcyjne bramy dla podróżnych, wjeżdżających do prefektury Nagasaki.

Z pewnością czekanie wewnątrz truskawki, czy mandarynki jest o wiele przyjemniejsze niż stanie pod gołym niebem. Funkcjonalność i atrakcyjność w jednym.
2-bus-stop-f.jpg

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa