Caño Cristales - najpiękniejsza rzeka świata

Caño Cristales - najpiękniejsza rzeka świata

Caño Cristales - najpiękniejsza rzeka świata

Przez większą część roku, rzeka nie wyróżnia się niczym szczególnym. Tak jak w każdej innej skały porośnięte są ciemnozielonym mchem. Nastaje jednak taka chwila, w którym nabiera ona kolorów tęczy.

Przypada to na krótki okres pomiędzy porą mokrą a suchą. Kalendarzowo są to miesiące od września do listopada. Wtedy to, gdy poziom wody jest idealny, następuje rozwój unikalnych roślin i glonów, co daje pokaz niesamowitych barw. Występują wówczas wszelkie odmiany koloru żółtego, zielonego, błękitnego, czerwonego, aż po szary.

Caño Cristales, czy inaczej nazywana „rzeką pięciu kolorów” ma zaledwie 100km długości i 20m szerokości. Znajduje się ona w Parku Narodowym Sierra de La Macarena w Kolumbii. Z obawy przed negatywnym wpływem na faunę i florę rzecznego terenu, ruchy turystyczne przez wiele lat były niemożliwe. Dopiero w roku 2009 miejsce to zostało udostępnione turystom. Pozostaje ono jednak otwarte, jedynie pomiędzy czerwcem a listopadem. Podróżni, którzy zdecydują się skorzystać z kolumbijskich biur turystycznych, najpierw zostaną przetransportowani do pobliskiego miasteczka La Macerena. Następnie będę zmuszeni poruszać się o własnych siłach lub konno. Każda metoda zapewni niezapomniane przeżycia i możliwość zobaczenia najpiękniejszej rzeki świata.

2canorze.jpg

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa