Trynidad i Tobago ciekawostki

Trynidad i Tobago ciekawostki

Trynidad i Tobago

Trynidad i Tobago ciekawostki - dowiedz się z czego słynie, czym jest Jezioro Asfaltowe, kto odkrył wyspę Trynidad oraz co symbolizuje flaga kraju.

1. Jako niepodległy kraj na mapie świata istnieje od 31 sierpnia 1962 roku. Tego dnia uniezależnił się od Wielkiej Brytanii.

2. Pod względem zajmowanej powierzchni Trynidad i Tobago jest mniejszy o 60 razy od Polski.

3. Najwyższy szczyt kraju znajduje się w paśmie Gór Północnych. El Cerro del Aripo wznosi się na wysokość 940 metrów n.p.m.

4. Flaga tego kraju to czerwony prostokąt, przez który przebiegają trzy diagonalne pasy - środkowy czarny i dwa białe. Barwa czerwona ma symbolizować przyjaźń, odwagę i wzniosłe cele, czerń odnosi się do ludności zamieszkującej ten kraj, zaś biel nawiązuje do oceanu, słońca, czystości i równości. Sama flaga symbolizuje naród we wspólnej sprawie. Została ona wprowadzona wraz z uzyskaniem niepodległości.

5. Trynidad i Tobago zamieszkuje nieco ponad 1,3 miliona osób. W porównaniu do 1955 roku populacja tego kraju wzrosła o 600 tysięcy. Jeśli potwierdzą się prognozy na 2050 rok, liczba osób w tym kraju zmaleje o blisko 90 tysięcy.

6. Religią wiodącą w tym kraju jest katolicyzm wyznawany przez około 31% społeczeństwa.

7. Polscy obywatele zostali zwolnieni z obowiązku wizowego. W celach turystycznych można tutaj przebywać do 90 dni.

Trynidad i Tobago ciekawostki

1. Osoba dorosła w tym kraju spożywa średnio 6,7 litra czystego alkoholu każdego roku.

2. Na tym terenie temperatura nigdy nie spadła poniżej zera. Najchłodniejszego dnia termometr wskazywał 15 stopni Celsjusza w mieście Penal. Najwyższa odnotowana temperatura wynosiła 36,5 stopni Celsjusza w mieście Port of Spain.

3. W 1999 roku wykonano ostatnią karę śmierci.

4. Prawo tego kraju zakazuje noszenia ubrać w moro.

5. Na wyspie Trynidad znajduje się Jezioro Asfaltowe będące źródłem naturalnego asfaltu. Zajmuje ono powierzchnię 46 hektarów, zaś jego głębokość wynosi 106 metrów. Jak udało ustalić się naukowcom powstało około 50 milionów lat temu w skutek trzęsienia ziemi. Miejsce to jest znane Europejczykom od 1595 roku, kiedy to sir Walter Raleigh wykorzystał ciecz z jeziora do uszczelniania statków.

trinidad-i-tobago-ciekawostki-2-min.jpg

6. Pierwszym Europejczykiem, który dotarł na wyspę Trynidad był Krzysztof Kolumb. Miało to miejsce 31 lipca 1498 roku. Warto zaznaczyć, że to właśnie Kolumb nadał nazwie wyspie.

7. Trynidad i Tobago bywa mylnie lokowany w Afryce. W rzeczywistości to dwie wyspy leżące na Morzu Karaibskim.

8. Narodowym sportem tego kraju jest krykiet.

9. Oficjalnym językiem Trynidadu i Tobago jest angielski.

10. Średnia wieku wynosi 36 lat.

11. W kraju tym znajdują się 4 lotniska.

12. Zgodnie z danymi na 2015 rok, płaca minimalna w tym kraju wynosi 2,36 dolara na godzinę.

13. Najwyższy budynek znajduje się w stolicy kraju. Port of Spain International Waterfront Centre wznosi się na 120 metrów wysokości i składa z 27 pięter. Wybudowany został w 2008 roku.

14. Każdego roku w lutym odbywa się najpopularniejszy festiwal w kraju porównywany do tego z Brazylii.

15. Popularne są wyścigi kóz i krabów. W tych pierwszych zawodach kozy biegną z "dżokejem", który trzyma je na smyczy.

16. Leżąca w niedalekiej odległości od stolicy kraju plaża Maracas Bay uważana jest za jedną z piękniejszych. Będąc tutaj należy spróbować burgera z rekina.

trinidad-i-tobago-ciekawostki-3-min.jpg

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa