Darmowy bilety za 30 przysiadów

Darmowy bilety za 30 przysiadów

Darmowy bilety za 30 przysiadów

Rosjanie starają się jak mogą, aby zbliżające się wielkimi krokami Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi wpisały się do kart historii jako spektakularne i wyjątkowe. Niedawno znicz olimpijski poleciał w kosmos, a niedługo zanurkuje na samo dno Bajkału. Tym razem jednak Rosyjski Komitet Olimpijski promuje idee sportu wśród mieszkańców Moskwy. Za wykonanie 30 przysiadów specjalna maszyna wyda darmowy bilet na metro.

Każdy wie o tym, że sport to zdrowie. Niekiedy jednak brakuje motywacji do jego uprawiania. Rosyjski Komitet Olimpijski postanowił dostarczyć bodziec, który zachęci do tego Rosjan, a w szczególności mieszkańców Moskwy, przy okazji promując zbliżającą się Olimpiadę w Soczi.

2ticket.jpg
Na jednej ze stacji moskiewskiego metra – Vystavochaya – umieszczono maszynę wydającą bilety. Nie jest to jednak zwykła maszyna – nie przyjmuje ona żadnych pieniędzy, a jedynym sposobem na otrzymanie biletu jest wykonanie 30 przysiadów. Maszyna wyróżnia się na tle tych „zwykłych”. Aby przystąpić do „zakupu” należy stanąć w wyznaczonym miejscu i poczekać aż na ekranie pojawi się odpowiedni znak. Od tej chwili odliczane są dwie minuty na realizację ćwiczeń. Po takiej rozgrzewce można z uśmiechem na twarzy i pełną satysfakcją odebrać darmowy bilet, a oprócz tego otrzymać brawa od stojących obok. Osoby stroniące od wysiłku fizycznego mogą zakupić bilet w stojących obok urządzeniach za 30 rubli (około 2,80 zł).

Chcieliśmy pokazać, że Igrzyska Olimpijskie to nie tylko międzynarodowa konkurencja oglądana przez miliony ludzi w telewizji co dwa lata - mówi Alexander Zhukov, prezydent Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego - Chodzi również o zaangażowanie wszystkich ludzi w sportowy tryb życia.Jak podają media sposób na otrzymanie darmowego biletu został przyjęty pozytywnie i cieszy się ogromną popularnością. Przysiady wykonują wszyscy – starsi czy młodsi, grubi czy chudzi. Do promocji Komitet przygotował również specjalny filmik. Urządzenie zniknie ze stacji Vystavochaya do 3 grudnia 2013 roku.

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa